Powstaje filmowa biografia Amy Winehouse - pierwsze zdjęcia z odtwórczynią roli głównej trafiły do sieci

i

Autor: Materiały prasowe Rozpoczęły się prace nad filmową biografią Amy Winehouse

Powstaje filmowa biografia Amy Winehouse - pierwsze zdjęcie odtwórczyni roli głównej trafiło do sieci

2023-07-23 8:22

O tym, że w planach jest rozpoczęcie kręcenia filmowej biografii Amy Winehouse wiadomo było już od jakiegoś czasu. Okazuje się jednak, że prace na planie produkcji już wystartowały! Do sieci trafiło pierwsze zdjęcie, przedstawiające aktorkę Marisę Abelę, jako zmarłą w wieku zaledwie 27 lat artystkę! Co wiadomo na temat filmu "Back to Black"?

Amy Winehouse urodziła się 14 września 1983 roku, a karierę muzyczną rozpoczęła w wieku 19 lat, gdy podpisała kontralt z Simonem Fullerem. Niedługo później młodą artystką, specjalizującą się w standardach i stylistyce jazzowej, zainteresowała się wytwórnia EMI. Już rok później ukazał się debiutancki album Amy, zatytułowany Frank, na cześć Franka Sinatry. Wydawnictwo zyskało powszechne uznanie krytyków, a przed artystką otworzyły się drzwi światowego rynku. Prawdziwa międzynarodowa sława przyszła w 2006 roku, wraz z wydaniem przełomowego albumu Back to Black, wyprodukowanego przez Marka Ronsona, promowanego przebojem Rehab. Wydawnictwo do dziś cieszy się powszechnym uznaniem, w 2008 roku nagrodzono go aż pięcioma statuetkami Grammy. Niestety, Amy dosięgnęła także ciemna strona sławy - artystka zmagała się z uzależnieniami od alkoholu i substancji psychoaktywnych, co doprowadziło do załamania jej kariery, a ostatecznie śmierci. Amy Winehouse zmarła w wieku zaledwie 27 lat w wyniku zatrucia alkoholem.

Klub 27 - klątwa, która wisi nad młodymi i sławnymi? /Eska ROCK

Powstaje filmowa biografia Amy Winehouse - pierwsze zdjęcia z odtwórczynią roli głównej trafiły do sieci

Historia krótkiego, ale niezwykle intensywnego życia Amy została już opowiedziana w dokumencie Amy z 2015 roku. Produkcja spotkała się z powszechnym uznaniem i nagrodzono ją Oscarem. Pod koniec 2018 roku spadkobiercy artystki poinformowali, że podpisano umowę na nakręcenie filmu biograficznego o jej życiu i karierze. W lipcu 2022 roku oficjalnie zdradzono, że produkcja została zatytułowana Back to Black, a za jej kamera stanęła reżyserka Samantha Taylor-Johnson, za scenariusz zaś odpowiada Matt Greenhalgh. 

Pod koniec 2022 roku zaczęto plotkować, jakoby w główną rolę uznanej artystki miała wcielić się brytyjska aktorka Marisa Abela, znana chociażby z roli w serialu Branża. Doniesienia te zostały potwierdzone na początku 2023 roku, kiedy to do sieci trafiło pierwsze zdjęcie aktorki, ucharakteryzowanej jako Amy Winehouse na planie powstającej produkcji! Zdjęcia do Back to Black rozpoczęły się w poniedziałek 16 stycznia w Londynie. Rodzina gwiazdy potwierdziła już, że w filmie będzie można usłyszeć jej utwory.