Post Malone w elektryzującym coverze klasyka Alice in Chains! Ma zadatki na gwiazdę rocka?

i

Autor: Matt Winkelmeyer/Getty AFP/East News Post Malone coveruje Alice in Chains!

Post Malone w elektryzującym coverze klasyka Alice in Chains! Ma zadatki na gwiazdę rocka?

2023-10-23 12:18

Post Malone to jeden z tych artystów, których nie da się jednoznacznie i tak łatwo gatunkowo skategoryzować. Najczęściej mówi się o nim "raper" i to właśnie w tej stylistyce osiągnął on największe sukcesy. Posty ma jednak heavy metalowe korzenie i co jakiś czas udowadnia, że także dziś, ciężkie granie jest mu bliskie.

Post Malone jest obecny na światowym rynku już od 2011 roku, jednak muzyka była mu bliska od najmłodszych lat. Swoich pierwszych sił Austin próbował w świecie ciężkich brzmień, grając w heavy metalowej kapeli, jednak dość szybko porzucił tę ścieżkę na rzecz hip-hopu. Swój pierwszy mixtape nagrał już jako 16-latek, przełomem okazał się być dla niego rok 2015, kiedy to światło dzienne ujrzał jego debiutancki singiel White Iverson, który zdobył ogromną popularność i zapewnił mu kontrakt z Republic Records. Pierwsza płyta Post Malone, Stoney, ukazała się już rok później. Obecnie Posty ma na koncie łącznie pięć krążków, w tym przebojowy, nawiązujący do jego ostrzejszych korzeni Hollywood's Bleeding i najnowszy, Austin z lipca tego roku.

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka

Post Malone w coverze Alice in Chains

Choć w kontekście Post Malone najczęściej używa się określenia "raper", próba skategoryzowania go gatunkowo nie jest czymś łatwym, o czym najlepiej świadczą najnowsze wydawnictwa muzyka. Od dobrych kilku lat odważnie romansuje on także ze światem rocka i metalu - dwie piosenki, nagrane z Ozzym Osbournem, współpraca z Tomem Morello, Slashem, Chadem Smithem, Andrew Wattem, Mickiem Jaggerem, specjalny koncert z kawałkami Nirvany, trasa z Red Hot Chili Peppers czy cover Pearl Jam.

Teraz Post zdecydował się znowu sięgnąć do grunge'owych brzmień! Muzyk był ostatnio gościem w programie Howard Stern Show w związku z premierą najnowszej płyty. Rozmowa szybko zeszła na fakt, iż Posty zagrał na niej na gitarze w każdym utworze, a swoich umiejętności postanowił dowieść wykonując zupełnie elektryzujący, akustyczny cover klasyka Them Bones z repertuaru Alice in Chains. O wykonaniu Post Malone huczy obecnie cały Internet, a odbiorcy nie kryją zaskoczenia - i zachwytu - jego umiejętnościami. Sprawdź ten wykon poniżej!