WIADOMOŚCI

Polska black metalem stoi? Oto najlepsi przedstawiciele tego gatunku znad Wisły [GALERIA]

2024-02-15 13:47

Cudze chwalicie, swego nie znacie? Polska to zdecydowanie kraj black metalem stojący. W kraju nad Wisłą doskonale wiemy, co to ciężkie granie. Najlepiej świadczy o tym liczba zespołów tworzących muzykę z pogranicza black, death i trash metalu. Dzisiaj przyjrzeliśmy się kapelom, które nie mają sobie równych w graniu black metalu. Wybraliśmy dla was najlepszych przedstawicieli gatunku.

Black metal w Polsce. Najlepsze zespołu tego gatunku

O tym, że Polki i Polacy lubią ciężkie granie, nie trzeba nikogo przekonywać. W naszym kraju liczba stacji muzycznych, zespołów czy festiwali, na których możemy posłuchać porządnego metalu mówi sama za sobie. Trudno się dziwić — realia życia w Polsce stanowią morze inspiracji dla kapel tworzących muzykę z pogranicza black, death i trash metalu. Już od wczesnych lat 90. te gatunki muzyczne przeżywają nad Wisłą prawdziwy boom, chociaż wiele z nich wciąż znajduje się w undergroundzie.

Dzisiaj przyjrzeliśmy się zespołom, które w Polsce tworzą black metal. Ciężkie, zimne brzmienia, charakterystyczne brutalne teksty, oscylujące wokół tematyki śmierci, satanizmu i zniszczenia to coś, w czym wiele kapel robi na mistrzowskim poziomie. Sprawdźcie już teraz w naszej galerii najlepsze polskie zespoły black metalowe.

Polska black metalem stoi? Oto najlepsze kapele znad Wisły grające ten gatunek:

Radio Eska Rock: 10 złotych myśli klasyków rocka. To ponadczasowe sentencje