Pol’and’Rock z wyjątkowym wyróżnieniem! Festiwal został nominowany do prestiżowej nagrody!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Stanisław Wadas Wyjątkowe wyróżnienie Pol'and'Rock Festival!

Pol’and’Rock został nominowany do prestiżowej nagrody! Szansę na wygraną mają także inne polskie wydarzenia!

2023-12-19 11:04

W Polsce organizowanych jest wiele festiwali i co najważniejsze, coraz więcej dostrzeganych jest na arenie międzynarodowej. Świadectwem tego jest umieszczanie rodzimych imprez w zestawieniach tych najlepszych czy nominacje do branżowych nagród. Teraz ogłoszone zostały nominacje do European Festival Awards - szanse na wygraną mają najpopularniejsze polskie festiwale!

Na polskiej mapie wydarzeń nie brak festiwali, które dziś już cieszą się statusem kultowych. Do tego grona śmiało zaliczyć można Open'er Festival, OFF Festival, Orange Warsaw Festival, Mystic Festival czy chociażby legendarny Jarocin Festiwal. Miano "Najpiękniejszego Festiwalu Świata" przez lata organizowania zdobył, działający początkowo jako Przystanek Woodtsock, a obecnie Pol'and'Rock Festival. Wydarzenie jest szczególne ze względu na swoją atmosferę, a także ze względu na fakt, iż wejście na jego teren jest darmowe. Pol'and'Rock Festival cieszy się dużym uznaniem także na arenie międzynarodowej, szczególnie biorąc pod uwagę teren Europy.

Pol’and’Rock Festival - 10 występów, które przeszły do historii imprezy

Pol'and'Rock z szansą na ważne wyróżnienie!

Najlepszym tego dowodem jest informacja, którą kilka dni temu przekazali organizatorzy festiwalu. Okazuje się, że postanowili oni zgłosić kandydaturę Pol'and'Rock Festival do słynnych European Festival Awards. Organizatorzy walczyli o nominację w dwóch kategoriach: "Najlepszy Największy Festiwal" (o tym, kto uzyska nominację decydowało głosowanie Internautów) i "Event Safety Awards" - ostatecznie udało się uzyskać jedną, w drugiej z wymienionych kategorii! Organizatorzy podkreślili dumę z uzyskanego wyróżnienia, wskazując na to, że co roku przywiązują ogromną uwagę do odpowiedniego zabezpieczenia wydarzenia.

Więcej polskich festiwali z szansą na wyróżnienie!

To jednak nie koniec! Nominacje w różnych kategoriach uzyskały także inne polskie imprezy! Nominacje w kategorii "Najlepszy Średniej Wielkości Festiwal" otrzymały Clout Festival i Orange Warsaw Festiwal, o nagrodę dla "Najlepszego Największego Festiwalu" walczy Open'er Festival, który uzyskał także nominację za "Najlepszy line-up". Wyróżnienie uzyskała także agencja Alter Art w kategorii "Promotor Roku".

O tym, kto ostatecznie otrzyma nagrody we wszystkich kategoriach zadecyduje jury, a werdykt zostanie ogłoszony 17 stycznia 2024 roku podczas gali w Groningen w Niderlandach.

Listen on Spreaker.