Pol'and'Rock Festival z dużym ogłoszeniem! Poznaliśmy także laureatów Złotego Bączka!

i

Autor: Piotr Zagiell/East News Nowe gwiazdy w line-upie Pol'and'Rock Festival

Pol'and'Rock Festival z dużym ogłoszeniem! Poznaliśmy także laureatów Złotego Bączka!

2023-06-20 9:59

Sezon festiwalowy wystartował w pełni! Z nami już Orange Warsaw Festival i Mystic Festival, a w kolejce czekają m.in. Open'er, Jarocin, Off Festival, Cieszfanów i oczywiście Pol'and'Rock! Organizatorzy wciąż podgrzewają atmosferę wokół wydarzenia i z tygodnia na tydzień ogłaszają kolejne gwiazdy line-up'u! Teraz skład uzupełniły świetne zespoły!

Pol'and'Rock Festival to od lat jedno z najważniejszych letnich wydarzeń na polskiej muzycznej mapie. "Najpiękniejszy festiwal świata" przyciąga tłumy fanów szeroko pojętych ciężkich brzmień, ale także po prostu osoby, które cenią sobie możliwość spędzenia czasu w atmosferze miłości do muzyki, sztuki, wspólnoty. W tym roku, w dniach 3-5 sierpnia, odbędzie się dwudziesta dziewiąta już edycja imprezy - ponownie powróci ona do Broczyna, na teren Lotniska Czaplinek-Broczyno. Jak zawsze, wstęp na Pol'and'rock Festival będzie bezpłatny, wiadomo już także, że wydarzenie otrzymało pozytywną opinię bezpieczeństwa, czyli jest ono imprezą bez podwyższonego ryzyka.

Majka Jeżowska wspomina występ na Pol’and’Rock Festival i lekcje z Nergalem

Gwiazdy Pol'and'Rock Festival 2023!

Już od kilku miesięcy organizatorzy ogłaszają kolejne gwiazdy line-up'u. W tym roku na scenach Pol'and'Rock Festival zagrają m.in. Biohazard, Brodka, While She Sleeps, Zalewski, Bullet for My Valentine, Royal Republic, Lemon, Lady Pank, Zacier, Włochaty czy Jagoda Kret.

W poniedziałek 19 czerwca Jurek Owsiak ogłosił, że do składu dołącza Epica! Holenderska formacja, grająca wyjątkowe połączenie metalu i muzyki symfonicznej pojawi się na Dużej Scenie w sobotę 5 sierpnia. Dzień wcześnie, w piątek 4 sierpnia, na Małej Scenie, znajdą coś dla siebie fani jazzu - na Pol'and'Rock festiwal zagra Jazz Forum Machine. 

Złoty Bączek 2023 - zwycięzcy plebiscytu

Tego samego dnia poznaliśmy także zwycięzców tegorocznego plebiscytu Złoty Bączek. Zwycięzcą Złotego Bączka 2023 w kategorii Duża Scena został zespół Kwiat Jabłoni! Formacja zagra na "Najpiękniejszym festiwalu świata" po raz czwarty. 

Jeśli zaś chodzi o Małą Scenę, głosami widzów, w sobotę 5 sierpnia, zagra na niej zespół Pull The Wire. To jednak nie koniec! Organizatorzy postanowili dać coś w rodzaju "dzikiej karty" formacji Transgresja! Dzięki temu, obie grupy pojawią się na Dużej Scenie 29. Pol'and'Rock Festivalu!