Pol’and’Rock Festival - 10 występów, które przeszły do historii imprezy

2023-07-19 15:34

Już za dwa miesiące, w dniach 4-6 sierpnia odbędzie się tegoroczna edycja kultowej imprezy Pol'and'Rock Festival! Na wydarzeniu zagra wiele uznanych artystów, zarówno z polskiego podwórka, jak i z zagranicy - będą to m.in. Ørganek, Wolf Alice, Tagada Jones, Kwiat Jabłoni czy Voo Voo. W oczekiwaniu na zabawę w tym roku przypomnimy wam 10 najlepszych, naszym zdaniem, występów, które na zawsze zapisały się w historii imprezy.

Historia Pol’and’Rock Festivalu sięga 1995 roku. To wtedy, jeszcze pod nazwą Przystanek Woodstock, w dniach 15–16 lipca w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim odbyła się pierwsza edycja imprezy. Na wydarzeniu, któremu przyświecało hasło “Miłość Przyjaźń Muzyka”, zagrali m.in. Urszula, Myslowitz, IRA, Closterkeller, Dezerter, Vader, Hurt czy Żuki. Festiwal osiągnął spory sukces i został kontynuowany w następnych latach, z wyjątkowym rokiem 2000, gdy ze względu na protesty części mieszkańców Lęborka, impreza została odwołana i 2020, gdy wydarzenie przybrało formę online.

Pol’and’Rock Festival - 10 występów, które przeszły do historii imprezy

Artyści na scenie “Najpiękniejszego Festiwalu Świata”

Od samego początku na festiwal zapraszane są największe rodzime i światowe gwiazdy muzyki. Przez 27 lat na scenie “Najpiękniejszego Festiwalu Świata” zagrało wiele zespołów, artystów i artystek. Jakie jednak występy na zawsze zapisały się w historii imprezy? W naszej galerii prezentujemy wam dziesięć, które najbardziej zapadły w pamięć fanom formatu.

Sonda
Wybierasz się na tegoroczną edycję Pol'and'Rock Festival?