Pol'and'Rock 2023 - znana jest data i miejsce kolejnej edycji wydarzenia! Jurek Owsiak komentuje tegorocznych festiwal

i

Autor: Piotr Zagiell/East News Pol'and'Rock Festival 2023 - data, miejsce

Pol'and'Rock 2023 - znana jest data i miejsce kolejnej edycji wydarzenia! Jurek Owsiak komentuje tegoroczny festiwal

2023-01-10 12:14

W sobotę zakończyła się tegoroczna edycja Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Odbywający się pod hasłem “Wojnie NIE” Pol’and’Rock ugościł swoich festiwalowiczów po raz pierwszy na terenie Lotniska Czaplinek-Broczyno, a na jego scenie zagrały największe polskie i światowe gwiazdy muzyki. Choć nie obyło się bez drobnych komplikacji, to wydarzenie zdecydowanie można zaliczyć do bardzo udanych. Teraz trzeba czekać rok na kolejną edycję imprezy - kiedy i gdzie się ona odbędzie?

W dniach 4-6 sierpnia odbyła się dwudziesta ósma już edycja Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Po dwóch nietypowych latach Pol’and’Rock powrócił w swojej klasycznej odsłonie - festiwalowicze tłumnie przybyli na teren Lotniska Czaplinek-Broczyno, by móc na własnej skórze przeżyć występy takich gwiazd jak Wolf Alice, Skindred, Ørganek, Kwiat Jabłoni, Jinjer, Nova Twins, House of Death, Strachy na Lachy, Sztywny Pal Azji, Voo Voo czy Me and That Man. Tegoroczna edycja imprezy nie obyła się bez drobnych komplikacji - na miesiąc przed festiwalem, swój udział w nim odwołała amerykańska kapela Limp Bizkit, a na kilka godzin przed występem organizatorzy ogłosili, że nie zagra australijska grupa King Gizzard & The Lizard Wizard. Oba zespoły zastąpiła formacja Skindred, która zamknęła festiwal i podczas występu której miało miejsce tradycyjne rozwinięcie ogromnej polskiej flagi.

Wywiadówka - Nergal

Pol'and'Rock 2023 - znana jest data i miejsce kolejnej edycji wydarzenia! 

Już kilka godzin po zakończeniu imprezy, organizatorzy oficjalnie poinformowali, kiedy i gdzie odbędzie się przyszłoroczna edycja. Za rok uczestnicy Najpiękniejszego Festiwalu Świata spotkają się w dniach 3-5 sierpnia, ponownie na terenie Lotniska Czaplinek-BroczynoW pierwszy poniedziałek listopada poznaliśmy pierwszy zespół, który zagra na wydarzeniu - mowa o grupie Biohazard! Jeszcze przed końcem 2022 roku organizatorzy poinformowali, że na Dużej Scenie wystąpi grupa Spin Doctors! Pierwszym ogłoszeniem z 2023 roku okazał się być udział w festiwalu Carpenter Brut!

Jurek Owsiak komentuje tegorocznych festiwal

Już po zakończeniu wydarzenia, kilka słów na jego temat napisał w social mediach Jurek Owsiak. Główny sprawca całego zamieszania opisał, jak ważne są dla niego te dni, zwrócił się też do festiwalowiczów, by Ci zrobili wszystko, by atmosfera wydarzenia pozostała z nimi na dużo dłużej, podziękował także za uczestnictwo.

Zróbmy wszystko, aby te kilka dni Festiwalu było jak super lekarstwo przepisane przez rockowego doktora. Trzymajmy się tego! Może to my musimy wysyłać dobre sygnały? Może to my, wszyscy uczestnicy tego Festiwalu, musimy być tymi, którzy od jutra będą receptą na dobry nastrój i nawet jeżeli zwrotna będzie zdziwieniem „co on się tak do mnie uśmiecha?” to róbmy to! Ci, którzy mają w sobie siłę do walki o lepszą Polskę, taką z poszanowaniem prawa, godności, sprawiedliwości, wzajemnego szacunku i uczciwości niech o to walczą. My, publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata bądźmy tymi, którzy w swoim codziennym dreptaniu miejmy w sercu i w głowie ogrom pięknej muzyki i każdej pięknej chwili przeżytej na Festiwalu. I z tego czerpmy jak ze spiżarni z najlepszymi, najbardziej smacznymi konfiturami. Tym się raczmy i niech to będzie także lekarstwem na każdy szary dzień, na każde zmartwienie i na każde osamotnienie.