Poets of the Fall z jubileuszowym koncertem 20-lecia w Polsce!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Tiia Öhman Poets of the Fall wystąpią w Polsce

Poets of the Fall z jubileuszowym koncertem 20-lecia w Polsce!

2023-04-18 14:30

To już 20 lat od kiedy rockowy zespół Poets of the Fall odnosi sukcesy na międzynarodowej scenie. Z tej okazji wyruszają w trasę jubileuszową, która obejmie też Polskę. Grupa zawita do warszawskiej Proximy już we wrześniu!

Fińscy rockmeni Poets of the Fall rozpoczęli swoją przygodę w 2003 roku, gdy wokalista Marko Saaresto postawił wszystko na jedną kartę, sprzedał cały swój dobytek i zamieszkał w piwnicy rodziców, aby zainwestować w miłość swojego życia – muzykę. Ich poczynania rozpoczęły się od stworzenia studia nagraniowego w salonie Captaina – klawiszowca zespołu. Ich biuro zaś mieściło się w poobijanym samochodzie Olliego – gitarzysty. Rezultatem sesji nagraniowych była mieszanka rocka, popu, metalu i industrialu. Później do zespołu dołączyli także gitarzysta – Jaska, basista – Jani i perkusista – Jari.

Zespół wydał do tej pory 9 studyjnych albumów, z których każdy okazywał się wielkim sukcesem zarówno w rodzimej Finlandii, jak również poza nią. Popularność ich singli i teledysków przełożyła się na setki milionów odtworzeń, niezliczoną ilość playlist radiowych oraz duże zainteresowanie mediów. Debiutancka piosenka “Late Goodbye” trafiła do gry Max Payne 2, dzięki czemu dotarła do ogromnego grona słuchaczy i zapewniła jej międzynarodową rozpoznawalność. Kolejne utwory trafiały natomiast do gier Alan Wake, Alan Wake's American Night, Control oraz Old Gods of Asgard. Singiel “Carnival of Rust” był natomiast najczęściej graną fińską piosenką 2006 roku.

PALAYE ROYALE chcą stworzyć swój obwoźny cyrk? Sebastian Danzig dla Eska Rock

Poets of the Fall w Polsce [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Jubileuszowy koncert 20-lecia Poets of the Fall będzie miał miejsce 4 września 2023 roku w Warszawie, w klubie Proxima. Bilety w cenie 119 zł trafią do sprzedaży w piątek 21 kwietnia o godzinie 11:00 na Fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl, Going.pl, Ticketmaster.pl oraz we wszystkich Empikach.