Podlaski folk-rock! Szeptucha wydała trzy single

i

Autor: Materiały prasowe Nowe kompozycje od zespołu Szeptucha

Podlaski folk-rock! Szeptucha wydała trzy single

2023-04-04 10:42

Stacjonująca na Podlasiu grupa Szeptucha zaprezentowała trzy nowe kompozycje, które trafią na jej drugą płytę, która ukaże się jeszcze w tym roku.

Wspomnienie młodości, które miewa gorzki smak. Tęsknota za zachwytem i uwagą. Marzenie o byciu kwiatem paproci. Szeptucha o nowych utworach:

Pozytywne umysły to największe inspiracje! Smash Into Pieces dla Eski Rock

Powstaliśmy by leczyć muzyką, zarażać radością oraz przemycać w przystępnej formie tajemnice regionu podlaskiego. Nasza twórczość, balansuje pomiędzy różnymi gatunkami muzyki rozrywkowej, w warstwie tekstowej traktuje o staropolskich tradycjach i wierzeniach, a także o majestacie otaczającej przyrody.

Zespół Szeptucha

Zadebiutowali multiklipem, opublikowanym we wrześniu 2021 roku, który w krótkim czasie osiągnął dużą popularność w serwisie YouTube. Zdjęcia zostały nakręcone na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, „Węglówki” oraz Kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. W grudniu 2021 opublikowany został drugi klip promujący płytę, ilustrując utwór “Cień”. W rolę głównego bohatera wcielił się podlaski aktor i reżyser Krzysztof Zemło. Akcja rozgrywa się na terenach Parku Biebrzańskiego.

Debiutancki album „Zamowy” ukazał się pod koniec listopada 2021 i otrzymał znakomite recenzje dziennikarzy muzycznych w całym kraju. Jest to zbiór ośmiu kompozycji, które zabierają słuchacza w tajemniczy świat magii Podlasia, opowiadając o pięknie dziewiczej przyrody, wierzeniach i tradycjach rodem z wielokulturowego, nieskażonego rejonu podlaskiego. Białostoccy muzycy nie zamykają się w żadnych muzycznych ramach. Echa starych tradycji przeplatają się z nowoczesnymi brzmieniami, które w połączeniu niebanalną acz przystępną warstwą tekstową tworzą niezwykle magiczną i energetyczną całość. Utwór „Szeptanica”, tuż po premierze znalazł się na listach przebojów rozgłośni radiowych w kraju i na świecie, plasując się na wysokich miejscach tabeli.

W lutym 2022 w plebiscycie Niebieski Mikrofon, Szeptucha została laureatem głównej nagrody Jury Polskiego Radia Białystok. Doceniono ich za doskonały pomysł muzyczny i wizerunkowy - przemyślane połączenie nowoczesnego brzmienia z kulturą i tradycją naszego regionu, a także za gotowy projekt artystyczny, który zdaniem jurorów ma szansę zaistnieć w Polsce i być może nawet za granicą.