PL Music Video Awards - poznaj nominowanych w kategoriach Rock i Alternatywa. Kto nakręcił najlepszy polski klip?

i

Autor: Grzegorz Ksel/REPORTER/AKPA Kto wygra w kategoriach Alternatywa oraz Rock i ostre brzmienie?

PL Music Video Awards - poznaj wygranych w kategoriach Rock i Alternatywa. Kto nakręcił najlepszy polski klip?

2022-12-05 12:40

Kilka dni temu poznaliśmy nominowanych do nagrody PL Music Video Awards. Wręczenie statuetek odbyło się w dniach 1-3 grudnia. Kto z rockowo-metalowo-alternatywnego podwórka został nagrodzony? Poznaj wygranych w kategoriach "Alternatywa" oraz "Rock i ostre brzmienie"!

PL Music Video Awards to polski festiwal, w całości poświęcony teledyskom. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 2018 roku i od tamtej pory jest ono organizowane co roku. Jury, w skład którego co roku wchodzą inni przedstawiciele przemysłu muzycznego, co roku wybiera wygranych w kategoriach gatunkowych oraz przyznaje nagrodę główną, Grand Prix, dla najlepszego polskiego teledysku. Festiwal nagradza także przedstawicieli cięższych brzmień, nagradzając artystów, wykonujących muzykę alternatywną, rockową i metalową. W ubiegłym roku Jury w składzie Piotr Onopa (reżyser), Marta Brodacka (producentka), Patrycja Piróg (montażystka), Marek Skrzecz (reżyser, zdobywca Grand Prix w 2020 roku) i Karol Brzeziński (producent) ogłosiło, że najlepszym alternatywnym teledyskiem był ten nakręcony do utworu Zdechłam w wykonaniu Kuby Kawalca Any Andrzejewskiej, klip ten zdobył także nagrodę główną. W kategorii Rock i Ostre Brzmienie nagrodzono BARANOVSKIEGO. Kto został nagrodzony w tym roku?

PL Music Video Awards - poznaj nominowanych w kategoriach Rock i Alternatywa

W tym roku festiwal odbył się w dniach 1-3 grudnia w Łodzi, a Jury, w skład którego w tym roku weszli Agnieszka Szydłowska, Szczyl, Maciej Buchwald, Krzysztof Ostrowski i Zuzanna Plisz, ogłosiło, kto zdobył nagrody w poszczególnych kategoriach, poznaliśmy także zwycięzcę Grand Prix. Kto zwyciężył w kategoriach "Alternatywa" oraz "Rock i Ostre Brzmienie"? Z najciekawszy klip Alternatywny uznano wideo do utworu Walk On a Wire zespołu BOKKA, w reżyserii Macieja Aleksandra Bieruta. Ten sam klip nagrodzono Grand Prix. W uzasadnieniu jury napisało: "Za konsekwentne przeprowadzenie spójnej opowieści, która intryguje i porusza". W kategorii Rock i Ostre Brzmienie wygrał zespół Behemoth, nagrodzono reżysera teledysku do "The Deathless Sun", Błażeja Jankowiaka za "umiejętne poprowadzenie historii i idealne dopasowanie jej do muzyki, za dbałość o detale i jakość realizacji".

Alternatywa

 • BOKKA – "Walk On a Wire", reż. Maciej Aleksander Bierut
 • Brodka – "Sadza", reż. Monika Brodka
 • Rubens – "Pani Zamieć", reż. Mateusz Miszczyński
 • Ofelia – "Samuraj", reż. Ofelia Iga Krefft
 • Dorota – "Ojciec", reż. Aleksandra Terpińska
 • Henryk Brzeski – Dollar Moda – Jerzyk Krzyżyk – "Ona mi" feat. Alick (ĆPAJ STAJL), reż. Dollar Moda

Rock i Ostre Brzmienie

 • Behemoth – "The Deathless Sun", reż. Błażej Jankowiak
 • chivas – "anyżowe żelki", reż. Jan Cisiecki
 • IZZY AND THE BLACK TREES – "Liberate", reż. Sebastian Juszczyk
 • Buen Camino – "Kropelka", reż. Sebastian Juszczyk
 • Organek – "Samoloty", reż. Marek Skrzecz
 • Pidżama Porno – "Buczy", reż. Piotr Maciejewski
Rammstein - najlepsze teledyski zespołu / Eska Rock