PL Music Video Awards - kto stworzył najlepszy polski teledysk? Sprawdź nominowanych w kategoriach rockowych

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Bartosz Modrzejewski/Materiały prasowe - fot. Adam Słaboń PL Music Video Awards - nominacje rock i alternatywa

PL Music Video Awards - kto stworzył najlepszy polski teledysk? Sprawdź wygranych w kategoriach rockowych

2023-12-12 9:17

Choć dziś teledyski nie są tak bardzo popularne, jak miało to miejsce w latach 80. i 90., to jednak artyści wciąż zdają sobie sprawę z mocy materiału wizualnego i przykładają niezwykłą uwagę do tworzenia klipów wyjątkowych. Te szczególne nagradzane są na specjalnej gali PL Music Video Awards - kto ze świata ciężkich brzmień i alternatywy wygrał w tym roku?

Teledyski były materiałem szczególnie istotnym w świecie muzyki w latach 80. i 90., kiedy to swoje triumfy święciła stacja MTV, która w dużej mierze decydowała o popularności i powodzeniu danego artysty, artystki czy zespołu. Fakt tego, czy dany klip będzie rotowany w odpowiednim paśmie, odpowiednio często, miał przełożenie na rzeczywisty sukces, o czym w dużej mierze przekonali się artyści grunge'owi. Choć dziś, w świecie platform streamingowych, format teledysku nie wydaje się być tak popularny i z wielu względów znaczący, to artyści nie zapominają o aspekcie wizualnym swojej twórczości i wciąż tworzą niezwykłe, zapadające w pamięć, ambitne i szczególne wideoklipy.

Ikoniczne rockowe teledyski. Te klipy przeszły do historii

PL Music Video Awards - nominowani w kategoriach alternatywa oraz rock i ostre brzmienia

Te tworzone przez polskich filmowców i twórców wyróżniane są na gali PL Music Video Awards, Tegoroczna edycja odbyła się już w dniach 7-9 grudnia. Całe wydarzenie miało postać festiwalu, który obfitował w liczne warsztaty, punktem centralnym był sobotni wieczór, podczas którego odbyła się uroczysta gala, na której wręczone zostały nagrody.

Kto w tym roku został nagrodzony, jeśli chodzi o świat muzyki alternatywnej, rockowej i nieco ostrzejszej? Poniżej lista wygranych:

ALTERNATYWA

 • Kacperczyk - „Moje najlepsze lata”, reż. Mac Adamczak
 • ZDECHŁY OSA FEAT. Brodka - „Do Widzenia”, reż. Dawid Misiorny, Tymon Nogalski - WYGRANA
 • Jann - „Need a Break”, reż. Jann, Jan Dybus
 • LASS - „Stalowe Magnolie”, reż. Florian Malak
 • Dr Misio - „ZNIKAM”, reż. Jakub Jakubik
 • Ralph Kaminski - „Małe serce”, reż Ralph Kaminski

ROCK I OSTRE BRZMIENIA

 • REJSEL “TESLĄ DO PIEKŁA ” reż. Michał Bączyński & Piotr Gołdych 
 • Lordofon “Francoise Hardy ” reż. Tomek Wilczyński 
 • ZDECHŁY OSA FEAT. WALUŚKRAKSAKRYZYS “JEZUS PO TYGODNIU WE WROCŁAWIU” reż. Maciej Dydyński   
 • BEHEMOTH “Once Upon A Pale Horse  ” reż. Dariusz Szermanowicz - WYGRANA
 • TainT “Bullet of Revolution” reż. Krystian Mucha,
 • TainT  Pale Path “Two Black Hills” reż. Alek Kropidłowski 

Statuetkę Grand Prix za najlepszy teledysk otrzymali Nikodem Marek, Jakub Wójcik za teledysk do FIFI HOLLYWOOD Darii Zawiałow.

Laureatów wyłoniło jury, w skład którego weszli w tym roku Bovska, Helena Ganjalyan, Maciej Aleksander Bierut, Igor Ignacy Leśniewski i Filip Załuska. Na gali nagrodzeni zostali również nominowani w kategoriach "Pop", "Dance/Electronic", "Hip-hop" i "Extra", a także trzech dodatkowych: "Mikrobudżet"," Animacja", "Ważny Przekaz" i międzynarodowej "All Around the World". Pełna lista wygranych dostępna jest na stronie wydarzenia.

O wydarzeniu

PL Music Video Awards to polski festiwal, w całości poświęcony teledyskom. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 2018 roku i od tamtej pory jest ono organizowane co roku. Jury, w skład którego co roku wchodzą inni przedstawiciele przemysłu muzycznego, wybiera wygranych w kategoriach gatunkowych oraz przyznaje nagrodę główną, Grand Prix, dla najlepszego polskiego teledysku.