Pierwszy singiel od 18 lat i zaskakujący teledysk! Bruce Dickinson teledysku nawiązuje do horrorów i mistyki

i

Autor: materiały prasowe

Pierwszy singiel od 18 lat i zaskakujący teledysk! Bruce Dickinson nawiązuje do horrorów i mistyki

2023-12-01 10:40

"Syrena alarmowa", bo tak nazywano go na początku kariery , na swoich solowych płytach może wreszcie rozwinąć błoniaste skrzydła nie oglądając się na szefów. W Iron Maiden rządzi Steve Harris, a tutaj may królestwo Dickinsona. Zaprasza nas do niego w najnowszy, klipie.

Trzeba przyznać, że Bruce naprawdę przegłodził swoją publiczność. Ci, którzy marzyli o następcach takich klasyków jak "Tears of the dragon" czy "King in Crimson" musieli czekać aż 18 lat na kolejny solowy krążek. Muzyka, do której przyzwyczaił nas wokalista z reguły jest mroczniejsza od macierzystego Iron Maiden. Podobnie jak i w Żelaznej Dziewicy opowiada on historie, jednak czerpie z innych źródeł. To właśnie tutaj pozwalał sobie na wycieczki w świat mrocznej mistyki i okultyzmu.

Singiel "Afterglow Of Ragnarok" rozbudza apetyt na więcej. Muzycznie to klasyczny heavy metal, o mocniejszym brzmieniu niż marsze i galopady Steve'a Harrisa i co najważniejsze: nie jest tak okropnie rozwleczony co ostatnie dokonania Iron Maiden. Numer ilustruje teledysk nawiązujący do horrorów z lat 70-tych i 80-tych. Widać tu mrugnięcia okiem do fanów Hammer Horror oraz amerykańskich produkcji, na których przecież Bruce zjadł zęby.

To jednak nie wszystko, teledysk otwiera cytat z Williama Blake'a. Ten fascynujący angielski mistyk, poeta i malarz pokazał w swojej sztuce uniwersum łączące Biblię ze światem jego wyobraźni i wrażliwości. Fabuła klipu jest dość prosta: śledzimy mistyka, badacza okultyzmu, który za pomocą rytuału przenosi się do innej rzeczywistości i poznaje sekretny "Projekt Mandragora".

Oczywiście Bruce nie zdradził całej fabuły, mamy ją poznać w 3 seriach komiksów "The Mandrake Project", które uzupełnią wydanie płyty. Razem z Dickinsonem fabułę stworzył Tony Lee, scenarzysta z ogromnym doświadczeniem, pracujący wcześniej dla Marvela, DC i wielu innych wydawców.

Kiedy płyta? Zapowiedziana jest już na 1 marca, a wcześniej, bo już 17 stycznia na rynku pojawi się pierwsza seria komiksów. Będzie mrocznie, tajemniczo, mistycznie i oczywiście heavy metalowo! Obejrzyjcie klip Bruce'a, żeby potem, tak jak i my, ostrzyć pazury na więcej.

Kiss - największe przeboje legendy rocka