Pet Shop Boys

i

Autor: Materiały prasowe

Pet Shop Boys wydadzą nową płytę. Kiedy ukaże się "Nonetheless"?

2024-02-07 15:02

Pet Shop Boys rozpoczynają pracowity 2024 rok od ogłoszenia nowego albumu "Nonetheless", który ukaże się już naprawdę niedługo!

Składającą się z 10 utworów płytę wyprodukował James Ford, znany ze współpracy z takimi artystami, jak Arctic Monkeys, Depeche Mode, Blur, Gorillaz czy Simian Mobile Disco. Materiał powstawał głównie w studiu producenta, w Londynie, z orkiestracjami i chórkami nagranymi w studiu The Church. Dzieło dostępne będzie w kilku formatach, w tym w wersji deluxe wzbogaconej o cztery bonusowe utwory - "Heart", "Being boring", "Always on my mind" i "It's a sin".

Wydawnictwo "Nonetheless" promuje singiel "Loneliness", który jest już dostępny w formacie cyfrowym.

ESKA ROCK: Måneskin kolejną gwiazdą Open'er Festival 2024!

Muzyka na "Nonetheless" jest zarówno podnosząca na duchu, jak i refleksyjna. Łączy elektronikę, brzmienie żywych instrumentów i orkiestrowe aranżacje. Melodyjne piosenki stanowiące kwintesencję stylu Pet Shop Boys dopełnione zostały świeżym, otwartym brzmieniem zmierzającym w nowych kierunkach.

Chcieliśmy, aby ten album był celebracją wyjątkowych i różnorodnych emocji, które czynią nas ludźmi. Od bardziej tanecznych utworów po surowe, przejmujące introspektywne ballady, z pięknymi aranżacjami smyczkowymi, każdy utwór opowiada historię i tworzy ogólną narracji płyty - opowiadają Pet Shop Boys o swoim procesie twórczym.

Brytyjska legenda muzyki

Z 50 milionami sprzedanych płyt, Pet Shop Boys są jednym z najbardziej utytułowanych brytyjskich duetów w historii. Od czasu pierwszego singla, który zdobył szczyt list przebojów – świętującego w kwietniu 40-lecie "West End Girls", zespół utorował sobie niezwykłą drogę kariery. O potędze ich dorobku świadczy ocena "The Guardian", który w czerwcu 2020 roku uznał "West End Girls" za największy singiel numer 1 w historii Wielkiej Brytanii.

Pet Shop Boys, którzy przez 5 dekad dostarczyli 70 przebojowych singli, zdobyli liczne nagrody BRIT i nominacje do Grammy, w tym w 2009 roku BRIT za wybitny wkład w muzykę. Taki sam tytuł przyznała duetowi kapituła Ivor Novello w 2000 roku.

Ostatnie trzy albumy Pet Shop Boys, nagrane z producentem Stuartem Price'em, zbiegły się w czasie z długimi trasami koncertowymi, podczas których grupa po raz trzeci wystąpiła na Glastonbury, a także była gwiazdą na innych ważnych festiwalach muzycznych na całym świecie.

Pet Shop Boys w Warszawie

W ramach promocji albumu, duet zagra serię koncertów, w tym 3 lipca 2024 roku na COS Torwar w Warszawie.