Perkusista Josh Freese powraca do koncertowania z A Perfect Circle

i

Autor: Wikimedia Commons/Lipservice21

Wiadomości

Perkusista Josh Freese powraca do koncertowania z A Perfect Circle. Czy dalej będzie występował w Foo Fighters?

Josh Freese, obecny perkusista Foo Fighters, poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że po ponad dekadzie wraca do składu formacji A Perfect Circle. Z zespołem, w którym występuje m.in. Maynard James Keenan, wokalista Toola, zagra w tym roku kilka koncertów.

Perkusista Foo Fighters znowu zagra z A Perfect Circle

W maju 2023 roku formacja Foo Fighters, że nowym perkusistą, który zastąpi zmarłego Taylora Hawkinsa, będzie Josh Freese, który w przeszłości grał m.in. z Nine Inch Nails, Stingiem czy Guns N' Roses. Występował również w zespole A Perfect Circle, dowodzonym przez gitarzystę Billy'ego Howerdela oraz wokalistę Toola Maynarda Jamesa Keenana. 

W APC Freese był perkusistą w latach 1999-2004 oraz 2010-2011 (zagrał na pierwszych trzech albumach formacji). Teraz, po ponad dekadzie, powraca w szeregi zespołu. Ale, jak się okazuje, nie na pełny etat. 

Foo Fighters - 5 ciekawostek o albumie "The Colour and the Shape" | Jak dziś rockuje?

Wiadomo już, że Josh Freese zagra z A Perfect Circle w trakcie pierwszych 13 koncertów w ramach trasy "Sessanta". Na scenie pojawi się po raz pierwszy, po dłuższej przerwie, 2 kwietnia w Bostonie. 

– Z radością ogłaszam, że po raz pierwszy od 13 lat wystąpię z A Perfect Circle podczas nadchodzącej trasy koncertowej "Sessanta". Ze względu na mój plany z Foo Fighters, będę musiał odłączyć się po koncercie w Hollywood Bowl 20 kwietnia. Pozostałe koncerty zagra Gunnar z Puscifer (może też trochę Tim Alexander?). Jest szansa, że ​​uda mi się pojawić jeszcze na jednym czy dwóch koncertach, jeśli czas na to pozwoli – napisał perkusista na swoim Instagramie. 

Także jego dalsza gra w Foo Fighters zdecydowanie nie jest zagrożona. Freese przyznał także, że "A Perfect Circle zawsze było dla mnie wyjątkowym zespołem i naprawdę nie mogę się doczekać, aby ponownie zagrać te utwory". 

W maju formacja Foo Fighters będzie grała w Stanach Zjednoczonych. W czerwcu natomiast Dave Grohl i spółka rozpoczną trasę po Europie. W jej ramach muzycy wystąpią m.in. w naszym kraju. Grupa będzie jedną z gwiazd tegorocznej edycji Open’er Festival w Gdyni. Foo Fighters wystąpią w Polsce 3 lipca. 

Najlepsze utwory Foo Fighters nagrane z Taylorem Hawkinsem: