Paul Quinn rezygnuje z występów z Saxon! Część trasy zespołu została odwołana

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Zmiany w składzie Saxon

Paul Quinn rezygnuje z występów z Saxon! Część trasy zespołu została odwołana

2023-03-13 9:35

Ważne informacje przekazał będący obecnie w trasie zespół Saxon. Jedna z grup, określana jako pionierska dla new wave of British heavy metal, wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że z koncertowania rezygnuje gitarzysta i jeden ze współzałożycieli formacji, Paul Quinn. Jaki jest powód takiej decyzji?

Zespół Saxon został założony w 1975 roku w Barnsley przez byłych członków grupy Coast, Petera "Biffa" Byforda na wokalu, gitarzysty Paula Quinna oraz byłych członków SOB i Blue Condition, Grahama Olivera, Steve'a Dawsona i byłego członka Glitter Band, Pete'a Gilla na perkusji , który zastąpił oryginalnego perkusistę, Johna Walkera w 1977 roku. Saxon uważany jest za lidera new wave of British heavy metal, w ciągu liczącej prawie pięćdziesiąt lat kariery zespół wydał dwadzieścia trzy albumy studyjne, a już za chwilę, dokładnie 24 marca, światło dzienne ujrzy kolejne wydawnictwo. Tym razem płyta z coverami, zatytułowana More Inspitrations. 

Paul Quinn ogranicza swoją działalność w Saxon

Paul Quinn był gitarzystą zespołu od momentu jego powstania. Niestety, urodzony w 1951 roku muzyk zdecydował się znacząco ograniczyć swoją działalność w grupie. W wydanym w piątek 10 marca oświadczeniu, Saxon poinformował, że Paul zdecydował się zrezygnować z koncertowania. Formacja powołała się na stres i zmęczenie, które skutecznie utrudniają gitarzyście występy na żywo. Zespół zaznaczył jednak, że Quinn pozostaje członkiem Saxon, będzie brał udział w przyszłych nagraniach i być może od czasu do czasu weźmie udział w pojedynczych pokazach. Formacja zobowiązała się do dokończenia trasy po Europie, co oznacza, że już jutro zagra ona we wtorek 14 marca w warszawskiej Progresji. Zespół poinformował jednak, że zdecydował się odwołać koncerty na terenie Ameryki Południowej, do czasu znalezienia zastępstwa. O kolejnych krokach w swojej działalności grupa będzie informować na bieżąco.

Najważniejsze utwory Kultu i Kazika Staszewskiego / Eska Rock