Paramore powracają po 4 latach z nowym singlem! Numer zapowiada najnowszy album kapeli! [DATA PREMIERY, OKŁADKA]

i

Autor: Screen z YouTube/Paramore Powrót Paramore - nowy numer jest już dostępny!

Paramore powracają po 4 latach z nowym singlem! Numer zapowiada najnowszy album kapeli! [DATA PREMIERY]

2022-09-29 15:42

Na ten moment czekało wielu fanów pop punkowej formacji - zespół Paramore powraca! W sieci jest już dostępny najnowszy singiel grupy - kawałek "This Is Why" zapowiada najnowszy album kapeli. Kiedy ukaże się wydawnictwo? Co jeszcze wiadomo na jego temat? Sprawdź wszystkie najważniejsze szczegóły!

Zespół Paramore został założony w 2004 roku przez Josha Farro, Jeremy'ego Davisa, Zaca Farro i Hayley Williams. Młodzi początkujący muzycy wydali swój debiutancki album już rok później, jednak to krążek Riot!, który miał swoją premierę w 2007 roku, okazał się być przełomem. Płyta zyskała dobre recenzje i okazała się być sukcesem komercyjnym, to z niej pochodzi numer Misery Business, który oficjalnie wprowadził grupę do mainstreamu. W kolejnych latach ukazały się jeszcze trzy płyty Paramore, z czego ostatnia ujrzała światło dzienne ponad pięć lat temu. Jesteś fanem/fanką kapeli i czekasz na nowy krążek? Mamy dobre wieści! Kiedy Paramore ujawnili w styczniu 2022 roku, że znów nagrywają, reakcja fanów na całym świecie była natychmiastowa i entuzjastyczna. Od ostatniego, nagrodzonego Grammy, multiplatynowego albumu "After Laughter", Hayley Williams wydała dwa bardzo dobrze przyjęte, solowe albumy, a Paramore stali się bardziej popularni niż kiedykolwiek.

Paramore prezentują nowy singiel i zapowiadają album!

Dokładnie 16 września w social mediach Paramore pojawiło się potwierdzenie krążących od kilku miesięcy plotek o powrocie grupy! Tego dnia właśnie kapela ogłosiła, że w środę 28 września ukaże się jej najnowszy, pierwszy od ponad czterech lat singiel - numer This Is Why oficjalnie zapowiedział najnowszy album formacji! Teledysk do kawałka powstał w ubiegłym miesiącu, w Malibu, w Kalifornii, a za kamerą stanął Brendan Yates z Turnstile

Płyta This Is Why, którą wypełnia 10 utworów, ukaże się 10 lutego 2023 roku. Materiał powstawał w Los Angeles w Kalifornii pod czujnym okiem wieloletniego współpracownika grupy, Carlosa de la Garzy. Zdjęcie na okładkę wykonał Zachary Gray.

„Wywiadówka Eski ROCK” Natalia Przybysz i Dawid Zygmunt

"This Is Why" było ostatnią piosenką, którą napisaliśmy na album. Szczerze mówiąc, byłam już zmęczona pisaniem tekstów, ale Taylor przekonał Zaca i mnie, żebyśmy popracowali nad ostatnim pomysłem. W efekcie powstał utwór tytułowy. Podsumowuje on mnóstwo absurdalnych emocji, rollercoaster bycia żywym w 2022 roku, przeżycia choćby tych ostatnich 3 czy 4 lat. Można by pomyśleć, że po globalnej pandemii o kuźwa biblijnych rozmiarach i w obliczu zbliżającej się zagłady umierającej planety, ludzie powinni znaleźć w sobie coś, co pozwoliłoby im być bardziej uprzejmymi czy empatycznymi.. - opowiada wokalistka, Hayley Williams.

Paramore - światowy fenomen

W ciągu ostatnich kilku lat wpływ i popularność Paramore wzrosły, ponieważ era streamingu organicznie doprowadziła ich do pozycji jednego z największych zespołów rockowych na świecie. Kapela, którą założyli nastolatkowie z Tennessee, w ciągu 20 lat wyrosła z młodzieńczych outsiderów na prawdziwe ikony popkultury, przenikając muzyczny krajobraz i inspirując kolejne pokolenia.

 Paramore znani są z tego, że wypełniają areny i są gwiazdami festiwali, więc możliwość zobaczenia ich po raz pierwszy od wielu lat w niewielkiej sali była wielkim newsem. Seria intymnych koncertów formacji wyprzedała się w ciągu kilku minut. Część wpływów ze sprzedaży biletów zespół przekazał organizacjom działającym na rzecz lokalnych społeczności, w tym ARC Southeast, Kansas Abortion Funds, Shelter Safe Canada oraz Support & Feed.

Paramore powracają po 4 latach z nowym singlem! Numer zapowiada najnowszy album kapeli! [DATA PREMIERY]

i

Autor: Materiały prasowe Okładka albumu