Ozzy Osbourne

i

Autor: mat. prasowe

Wiadomości

Ozzy Osbourne wskazał najlepszego gitarzystę, z którym grał. "Jest cholernie świetny"

Ozzy Osbourne grał z wieloma świetnymi gitarzystami w trakcie swojej muzycznej kariery. Który jednak jest, według niego, tym najlepszym? Książe Ciemności ostatnio odpowiedział na to pytanie.

Ozzy Osbourne wskazał najlepszego gitarzystę, z którym grał

Ozzy Osbourne, na przestrzeni lat, współpracował z wieloma gitarzystami. Zwłaszcza na niwie solowej. A którego Książe Ciemności uważa za najlepszego? Na to pytanie Osbourne odpowiedział w podcaście "The Madhouse Chronicles", który prowadzi z Billym Morrisonem, byłym członkiem formacji The Cult i gitarzystą u Billy'ego Idola. 

Ozzy Osbourne chce spełnić jedno marzenie związane z Black Sabbath

Wybór z pewnością dla wielu nie będzie zaskoczeniem, gdyż Ozzy wskazał na Tony'ego Iommiego z Black Sabbath. – Tony Iommi był i jest najlepszym pieprzonym gitarzystą, z jakim kiedykolwiek grałem. To jak z Beatlesami – nie byliby tacy sami, gdyby którykolwiek z nich grał w innym zespole, albo z Rolling Stones, gdyby Mick Jagger odszedł. Grałem "Paranoid", "Children Of The Grave" i "War Pigs" z innymi gitarzystami. Grają te same dźwięki, ale to nie jest to samo! Wielu amerykańskich gitarzystów gra zbyt szybko. Tony Iommi, z jakiegoś powodu, jest cholernie świetny – powiedział Osbourne. 

Przypomnijmy, że Ozzy grał również z takimi gitarzystami, jak m.in. Randy Rhoads, Zakk Wylde, Jake E. Lee czy Gus G. 

Ozzy Osbourne i jego najsłynniejsze duety. Książę Ciemności nawet tu zaskakiwał: