Dave Gahan wskazał swój ulubiony album Depeche Mode. Skąd ten wybór?

i

Autor: FABRICE COFFRINI/AFP/EAST NEWS Ulubiony album Depeche Mode według Dave'a Gahana

Oto ulubiony album Depeche Mode według Dave'a Gahana. Dlaczego artysta wskazał akurat ten?

2024-02-07 9:39

Zespół Depeche Mode ma za sobą świetne miesiące, a jeszcze lepsze przed grupą! Dave Gahan i Martin Gore wydali bardzo dobrze przyjęty album "Memento Mori", który obecnie promują na trasie koncertowej. Kilka lat temu wokalista zdecydował się wskazać, która płyta z repertuaru grupy należy do grona jego ulubionych. Ma dla niego wyjątkowe znaczenie.

Pod koniec marca ubiegłego roku zespół Depeche Mode powrócił ze swoim piętnastym albumem studyjnym. Projekt Memento Mori jest pierwszym w karierze grupy, wydanym po śmierci jej współzałożyciela, Andy'ego Fletchera. Wydawnictwo spotkało się z bardzo dobrymi recenzjami, a fani tłumnie ruszyli na koncerty, w ramach promującej go trasy. "Memento Mori Tour" zawitała także do Polski - Depeche Mode zagrali w naszym kraju dwa pokazy - 2 sierpnia w Warszawie i 4 sierpnia w Krakowie. Za chwilę powrócą na kolejne dwa - 27 i 29 lutego w łódzkiej Atlas Arenie. Na setliście trasy pojawiają się utwory z całej kariery zespołu - czy w tym także z ulubionego albumu Dave'a Gahana?

Depeche Mode - 5 ciekawostek o albumie “Songs Of Faith And Devotion” | Jak dziś rockuje?

Ulubiony album Depeche Mode Dave'a Gahana

W 2017 roku Dave udzielił wywiadu dla magazynu "Entertainment Weekly"To właśnie w tej rozmowie artysta zdecydował się wskazać jeden ze swoich ulubionych albumów swojego zespołu. Okazuje się, że Dave szczególnie ceni sobie wydany w 1997 roku album Ultra. Wydawnictwo powstało w czasie bardzo trudnym dla wokalisty - gdy walczył on z silnym uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. W trakcie nagrań, Gahan nie tylko trafił na leczenie, ale nawet został aresztowany, co utrudniło prace nad projektem, a jego samego skłoniło do rozmyślań nad tym, czy dalej powinien zajmować się karierą. W efekcie zatrzymania, muzyk został zatrzymany w areszcie domowym, musiał także odwiedzać sędziego i udowadniać mu, że pozostaje czysty. W takich warunkach Gahan pracował nad materiałem. Dave zdradził, że ceni sobie także teksty, autorstwa Martina Gore, gdyż jest zdania, że te w genialny sposób oddają to, co on sam czuł w tamtym okresie, a czego najlepszym wyrazem jest przebój Barrel of a Gun.

Ta płyta jest jedną z moich ulubionych, w szczególności utwór "Barrel of a Gun”, ponieważ myślę, że Martin również bawił się tym obrazem, jakby wskazując palcem na mnie. Kiedy teraz wykonuję tę piosenkę, naprawdę opisuje ona sposób, w jaki się wtedy czułem: ten stwór, który ledwo istniał, ale jakimś cudem wciąż myślał, że może to robić. Martin trafiał w sedno swoimi tekstami. To znaczy, nie wiem nawet, czy ta piosenka została napisana o mnie, czy dla mnie, czy jako forma szturchnięcia mnie, by powiedzieć: "Na litość boską, weź się w garść!”. Ale zadziałało. Lubię to - powiedział Dave w rozmowie.

Listen on Spreaker.