Oto nowi muzycy Slipknota? Fani uważnie prześledzili nową stronę formacji

i

Autor: MICHAL ADAMOWSKI/REPORTER Wiadomo, kto dołączył do składu Slipknota?

ze świata rocka

Oto nowi muzycy Slipknota? Fani uważnie prześledzili nową stronę formacji

2024-04-24 9:43

W ubiegłym roku w zespole Slipknot doszło do dość znaczących zmian. Za dalszą współpracę podziękowano klawiszowcowi Craigowi "133" Jonesowi, kilka miesięcy później perkusistą przestał być także Jay Weinberg. Wiadomo, że skład jest już skompletowany, do tej pory jednak nie potwierdzono, kto do niego dołączył. Wygląda na to, że fani odkryli to sami.

W ubiegłym roku w zespole Slipknot sporo się działo. Zakończył się kontrakt grupy z wytwórnią Roadrunner, a lider Shawn "Clown" Crahan nie ukrywał, że ta pójdzie teraz własną, bardziej autorską ścieżką. Namiastkę tego zaczęliśmy dostawać dość szybko, czy to w postaci EP-ek, czy pojedynczych singli, raczej nikt nie spodziewał się jednak, że początek niezależności stanie się też dla Slipknota okazją do zmian w składzie.

Pierwsza nadeszła, gdy latem 2023 roku ogłoszono, że członkiem Slipknota nie jest już klawiszowiec Craig "133" Jones. Wiadomość ta bardzo zaskoczyła fanów i fanki, gdyż muzyk pozostawał w składzie zespołu od 1996 roku! Na tym zmiany się nie skończyły, a w listopadzie ze strony formacji pojawiło się krótkie oświadczenie, informujące, iż Jay Weinberg nie jest już jej perkusistą. Muzyk dołączył do formacji w 2014 roku, zastępując zmarłego w 2021 roku Joeya Jordisona. Sam Weinberg, który jest obecnie muzykiem zespołów Suicidal Tendencies i Infectious Grooves, zabrał później głos, nie ukrywając, że o tym, że nie działa już ze Slipknotem dowiedział się jak reszta świata, z oświadczenia, i że decyzja ta jest dla niego szokiem.

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Jak obecnie wygląda skład Slipknota?

Bardzo szybko pojawiły się plotki próbujące wskazać, kto zajął miejsce Jaya w zespole. Te nabrały na sile, gdy nagłe odejście z Sepultury ogłosił jej dotychczasowy perkusista, Eloy Casagrande, a kolejno w socialach Slipknota pojawiły się zdjęcia pałeczek, z korzystania których znany jest właśnie Eloy.

Wielkimi krokami zbliżają się koncerty Slipknota z okazji przypadającego na ten rok 25-lecia debiutanckiego albumu. Grupa już za chwilę zagra także niewielki koncert w Kalifornii, a już w weekend pojawi się na festiwalu Sick New World, gdzie po raz pierwszy pokaże się tak dużemu gronu odbiorców w nowym kształcie. Z tej okazji właśnie strona zespołu dostała nowy wygląd i bardzo przypomina teraz takowe, które tworzone były na przełomie lat 90. i 2000. Grupa już na jej otwarciu daje do zrozumienia, że ta skrywa w sobie sporo tajemnic, a wierni fani i fanki wkroczyli do ich szukania!

To właśnie w wyniku tych działań najpewniej udało się ustalić, kto uzupełnił skład kapeli po odejściu Craiga i Jaya. Na stronie odnaleźć można ukryte wideo, a ktoś postanowił sprawdzić jego kod źródłowy. Widnieją w nich imiona wszystkich znanych członków Slipknota oraz dwa nowe: Eloy i Jeff. Odkrycie to zdaje się potwierdzać fakt, iż to Casgrande jest nowym perkusistą Slipknota - kim natomiast jest Jeff? Najpewniej chodzi o Jeffa Karnowskiego, który współpracował z Crahanem w grupie Dirty Little Rabbits. Co ciekawe, post w serwisie Reddit, który pokazywał screeny, na podstawie których wysunięto powyższe wnioski został już usunięty... Coś jest na rzeczy?

Sprawdź ciekawostki o albumie "Iowa":