Oto nowa gwiazda, która może przyćmić Alice Coopera i Roba Zombie. Poznajcie Ratbag!

i

Autor: YouTube

Oto nowa gwiazda, która może przyćmić Alice Coopera i Roba Zombie. Poznajcie Ratbag!

2023-11-09 11:30

Każde pokolenie ma własne straszydło! Niedawno pisaliśmy o łączący gatunki jak kolory na palecie młodym artyście o pseudonimie Kim Dracula, a teraz przedstawiamy Wam nową twarz, która może nawiedzić Wasze senne koszmary. Ratbag To ciekawa i nowatorska grupa, która pośród wielu różnych cech ma jedną najbardziej zaskakującą: nie istnieje.

Tak jest, choć nagrywa muzykę, ma teledyski i powiększające się grono fanów, to jest to zespół, którego nie ma. Za projektem stoi pochodząca z Nowej Zelandii młoda artystka Sophie Brown. W mediach społecznościowych przedstawia się jako fanka Davida Bowie, ale w jej twórczości znajdziecie także wpływy wielu innych artystów. Brown buduje wokół siebie fikcyjny świat, który zaludniają najdziwniejsze stwory rodzące się w jej głowie. Słusznie podsumowuje to portal „NME”, który nazywa projekt Ratbag połączeniem prozy Neila Gaimana z muzyką Gorillaz.

Sophie jest wokalistką zespołu, który stworzyła sobie sama i możemy go oglądać na teledyskach oraz licznych filmikach. Artystka wie doskonale jak dotrzeć do młodszych odbiorców i zamiast czekać na bycie odkrytą przez wielkie wytwórnie, media i telewizje sprawnie promuje się w portalu TikTok. Ponad sześć milionów pozytywnych reakcji na jej treści to znak, że znalazła drogę do serc fanów.

- Ten świat jest trochę słaby, więc stworzyłam sobie własny – pisze przedstawiając się w sieci, a towarzyszące jej muzyce grafiki, filmy i stylizacje odsyłają nas do klimatów spod znaku Tima Burtona i wspomnianego wcześniej Gaimana. W najnowszym teledysku wykorzystuje animowane postaci swoich muzyków, wykonane z plasteliny. Muzycznie gdzie pobrzmiewa tu echo Blondie, duch Bowiego jest wyczuwalny, na pewno The Cure i odrobinka grunge’u też się znajdzie. Nie jest to jednak historyczna rekonstrukcja, Brown skorzystała z dobrych składników by stworzyć coś nowego.

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - Polska