Para

i

Autor: Pixaby

rockowe ciekawostki

Oto gatunki i wykonawcy, którzy najlepiej sprawdzają się w sytuacjach intymnych! W łóżku wolimy metal?

2024-06-13 10:55

Muzyka pasuje do wszystkiego i idealnie sprawdza się w każdej sytuacji: jazda samochodem, spacer ze słuchawkami na uszach, sprzątanie, w trakcie pracy, ale też te nieco bardziej intymne, łóżkowe sytuacje. Jacy artyści, jakie gatunki i piosenki towarzyszą ludziom podczas chwil zbliżenia? Powstało badanie na ten temat!

Żyjemy obecnie w czasach, kiedy to dźwięki towarzyszą nam niemal na każdym kroku. Otoczenie, które samo w sobie może pełnić funkcję instrumentu czy nawet wykonawcy (polecamy mocno film Nieściszalni, który porusza właśnie ten aspekt - genialna komedia kryminalna!), muzyka w słuchawkach, ta docierająca do nas z radia czy może z odtwarzaczy innych osób, audycje radiowe, czy tak popularne dziś podcasty.

Muzyka to jednak nie jest coś, co po prostu leci w tle i nie ma żadnego znaczenia. Dla wielu to środek do łagodzenia emocji, w którym szukamy ujścia dla naszych uczuć - są jednak takie sytuacje w życiu, gdy oba te aspekty łączą się...

Ikoniczne rockowe teledyski. Te klipy przeszły do historii

Jaka muzyka dominuje na playlistach do seksu?

Upojne chwile często kojarzyć się mogą z lecącą gdzieś w tle muzyką (choć nie każdy tego potrzebuje), a do takich obrazów przyzwyczaiło nas chociażby kino. W związku z tym internetowa poradnia medyczna ZipHealth postanowiła przeprowadzić badanie, by sprawdzić, którzy artyści, artystki i zespoły, jakie gatunki oraz piosenki najczęściej trafiają na playlisty, oferowane jako idealne do puszczania podczas sytuacji łóżkowych! W tym celu przeprowadzono ankietę pośród 1000 osób, deklarujących się jako uprawiające seks przy muzyce oraz sprawdzono około 150 playlist i 11 tysięcy piosenek, by sprawdzić, co cieszy się szczególną popularnością.

Jeśli chodzi o gatunki, na seksownych playlistach najczęściej znaleźć można pop, hip hop/rap, R&B/soul, ale też indie rock, muzykę alternatywną, heavy metal czy klasyczny rock. Przyglądając się wykonawcom, tu dominują takie gwiazdy, jak The Weekend, Kanye West, Lana Del Rey, Rihanna czy Taylor Swift, na trzecim miejscu jednak znalazł się zespół... Deftones! Przyglądając się już bezpośrednio gatunkom, jeśli chodzi o muzykę indie rockową, na tematycznych playlistach najczęściej pojawiają się Arctic Monkeys, TV Girl i Mac DeMarco, w przypadku heavy metalu będą to natomiast, poza Deftones, także Slipknot i System of a Down! Jednak jedynie jedna piosenka ze świata ciężkich brzmień najczęściej przewija się przez "sex playlisty" - jest to oczywiście numer Closer Nine Inch Nails, który dominuje także wtedy, gdy jednym ze słów kluczowych w poszukiwaniach staje się zwrot "BDSM".

Metale kochają się dłużej!

Badanie sprawdziło także, ile przeciętnie trwa stosunek osób, preferujących dany gatunek. Wynika z niego, że wielbiciele heavy metalu kochają się przez około 30,8 minut! Najdłużej w łóżku przebywają fani i fanki hip hopu i rapu - około 31,5 minut! Heavy metalowcy dominują także, jeśli chodzi o deklarację posiadania jakiś fetyszy, aż 82% słuchaczy tego gatunku ma także tzw. "przygody na jedną noc", 22% uczestniczy w orgiach, a 54% lubi trójkąty.

Poniżej znajdziesz nasze Top 10 najseksowniejszych współczesnych rockowych kawałków: