Ørganek w wyjątkowej wersji utworu Fotograf Brok. Gościnnie Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie

i

Autor: AKPA Nowa wersja utworu grupy Organek

Ørganek w wyjątkowej wersji utworu "Fotograf Brok". Gościnnie Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie

2023-03-16 12:52

Zespół Ørganek zaprezentował nową, interesującą wersję utworu „Fotograf Brok”. Nagranie zrealizowano podczas koncertu "Wspólne Brzmienia: Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie & Ørganek Project" 24 października 2022 roku w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Zespół Ørganek w swojej historii niewiele razy podejmował współpracę z innymi artystami. Wyjątkiem był festiwal Męskie Granie i prowadzenie przez Tomasza Organka Męskie Granie Orkiestra w latach 2016 i 2017. Ta niewielka ilość kooperacji wynikała z braku uzasadnienia artystycznego. Zespół doskonale rozumiejąc zmieniający się świat i presję sprzedażową wynikającą z mody łączenia ze sobą kilku znanych artystów na jednym plakacie poszukiwała odpowiedniego momentu i wyzwania artystycznego. Propozycja ze strony Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie była dla zespołu dużym zaskoczeniem. Niezastąpiony Tomasz Lewandowski postanowił spotkać się z dyrygentką chóru Dr. hab. Sylwią Fabiańczyk - Makuch oraz prowadzonym przez nią chórem i sprawdzić możliwości jakie może dać zespołowi Ørganek siła ludzkiego głosu. Efekt był porażający. Początkowe wątpliwości zostały szybko rozwiane i rozpoczął się etap pracy, który przyniósł efekt znacznie wykraczający ponad oczekiwania wszystkich zainteresowanych.

"Fotograf Brok" w nowej aranżacji

Zespół postanowił podzielić się z fanami nową wersją wyjątkowego utworu Fotograf Brok. Jak brzmi kompozycja w nowej aranżacji? Sprawdź poniżej!

"Wspólne Brzmienia: Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie & Ørganek Project" - koncerty [DATY I MIASTA]

Efekt końcowy koncertu lokalnych organizatorów rozrósł się do organizacji czterech dodatkowych koncertów z udziałem zespołu Ørganek i Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie i będzie można go podziwiać w następujących miejscach:

  • 27.04.2023 Toruń – CKK JORDANKI
  • 07.05.2023 Bielsko Biała – CAVATINA HALL
  • 19.05.2023 – Warszawa – KLUB STODOŁA
  • 27.08.2023 – Szczecin Teatr Letni im. Heleny Majdaniec
MELLINA #1 Marcin Meller | Organek - O MIŁOŚCI, EGO, STRACHU