Odlew penisa Jimiego Hendrixa trafił do Islandzkiego Muzeum Penisów. Kiedy będzie można podziwiać “eksponat”?

i

Autor: GP/MPI/Capital Pictures/Capital Pictures/East News Nietypowy eksponat trafi do islandzkiego Muzeum

Odlew penisa Jimiego Hendrixa trafił do Islandzkiego Muzeum Penisów. Kiedy będzie można podziwiać “eksponat”?

2022-05-26 12:36

Jimi Hendrix to zdecydowanie ten typ artysty, którego instrumenty, ubrania czy nagrania można było podziwiać na wystawach i w muzeach na całym świecie. Okazuje się, że muzyk miał także inne “atrybuty”, które warte są wystawienia na widok publiczny - do Islandzkiego Muzeum Penisów trafił odlew przyrodzenia legendarnego gitarzysty. Skąd właściwie wziął się ten “eksponat” i kiedy będzie można go podziwiać?

Jimi Hendrix to legendarny artysta - dał się on poznać jako niezwykle utalentowany gitarzysta, który swoją grą na zawsze zmienił oblicze muzyki rockowej. Muzyk przez całe swoje artystyczne życie mocno korzystał z jego uroków - nie stronił od substancji psychoaktywnych i licznych romansów. Choć najbardziej znaną partnerką gitarzysty jest angielska pisarka Kathy Etchingham, to Jimi utrzymywał intymne stosunki także z licznymi groupies. Jedną z nich była nieżyjąca już Cynthia Plaster Caster.

Janusz Panasewicz w wywiadzie dla Eski ROCK

Cynthia Plaster Caster i jej gipsowe odlewy penisów

Cynthia Plaster Caster jest jedną z najbardziej znanych groupies w historii rocka, zasłynęła w jako twórczyni gipsowych odlewów penisów słynnych muzyków. Pomysł, który zrodził się w jej głowie po rozmowie z nauczycielem sztuki jest już słynny, niewielu jednak wie, że to właśnie Jimi Hendrix był pierwszym artystą rockowym, który na niego przystał. Poza gitarzystą Cynthia miała w swojej kolekcji odlewy przyrodzenia m.in. Richarda Cole’a czy Aynsley’a Dunbara.

Odlew penisa Jimiego Hendrixa trafi do Islandzkiego Muzeum Penisów

Cynthia zmarła 21 kwietnia 2022 roku, jednak jeszcze przed śmiercią zdążyła przekazać odlew przyrodzenia słynnego gitarzysty do Islandzkiego Muzeum Penisów. “Eksponat” zostanie wystawiony w Instytucji na początku czerwca podczas zamkniętej imprezy. Islandzkie Muzeum Penisów znajduje się w stolicy Islandii, Reykjavíku, powstało ono w 1997 roku, a jego założycielem jest Sigurður Hjartarson. W instytucji znajduje się 280 eksponatów w postaci penisów zwierząt, a także dwa narządy ludzkie.