Obraz Davida Bowiego został znaleziony obok wysypiska śmieci! Teraz może zostać sprzedany za ogromną kwotę

i

Autor: screen: https://youtu.be/bsYp9q3QNaQ

Obraz Davida Bowiego został znaleziony obok wysypiska śmieci! Teraz może zostać sprzedany za ogromną kwotę

2021-06-22 10:54

David Bowie znany jest przede wszystkim jako muzyk, jednak warto pamiętać, że spod jego ręki wyszły także wyjątkowe obrazy. Jeden z nich znaleziono niedawno obok wysypiska śmieci i jak się okazuje, może on być sporo warty.

David Bowie znany jest przede wszystkim jako muzyk, który zrewolucjonizował muzykę swoim wizerunkiem i podejściem do sztuki. Nie każdy pamięta, że Bowie malował także obrazy i było ich stosunkowo niewiele. Jedno z dzieł artysty odnalazło się przypadkiem obok wysypiska śmieci i teraz może zostać sprzedane za sporą kwotę.

Wywiadówka - Kasia Lins

Obraz Davida Bowiego znaleziony obok wysypiska śmieci! Może być warto sporo pieniędzy

Historia obrazu jest dosyć ciekawa, ponieważ został on znaleziony na wyprzedaży używanych rzeczy obok wysypiska śmieci South River, w prowincji Ontario w Kanadzie. Pewien mężczyzna kupił go za 5 dolarów kanadyjskich (około 15 zł) i gdy przeszedł do domu, zorientował się, że prawdopodobnie kupił coś wartościowego. Wszystko przez sygnaturę, która jest z tyłu obrazu, która zawiera cyfry rzymskie i nazwisko artysty. Obraz nazywa się 'DHead XLVI' i należy do cyklu 47 prac, które powstały w latach 1995-1997. Obrazy przedstawiają zazwyczaj muzyków Bowiego lub są jego autoportretami.

Jak podało CNN, właściciel obrazu zgłosił się z nim do domu aukcyjnego i trochę trwała weryfikacja autentyczności. Gdy okazało się, że obraz jest oryginalnym dziełem Bowiego, 15 czerwca ruszyła aukcja i przewidywano cenę 15 tysięcy dolarów kanadyjskich, jednak teraz już wiadomo, że przekroczono kwotę 40 tysięcy dolarów kanadyjskich, a cena na aukcji rośnie. Wszystko potrwa do 24 czerwca. Tak wygląda obraz Bowiego:

Sonda
Czy chciałabyś/chciałbyś usłyszeć jeszcze jedną płytę Davida Bowie