Nosowska i Król w duecie! Artystka zapowiedziała nową książkę!

i

Autor: PIOTR DZIURMAN/REPORTER Nowości od Katarzyny Nosowskiej

Nosowska i Król w duecie! Artystka zapowiedziała nową książkę!

2023-10-04 14:07

Katarzyna Nosowska to postać, bez której wielu zupełnie nie wyobraża sobie historii polskiego rocka. Artystka jest jedną z największych gwiazd rodzimego rynku, skupia się obecnie na działalności solowej - i pisarskiej! Nosowska nie tylko właśnie wydała nową piosenkę, nagraną w duecie z Błażejem Królem, ale też zapowiedziała nową książkę!

Katarzyna Nosowska oczywiście fanom polskiego rocka kojarzyć się będzie przede wszystkim z zespołem Hey, artystka bardzo szybko jednak rozpoczęła karierę solową. Już w 1996 roku światło dzienne ujrzał jej debiutancki album, zatytułowany puk.puk. Od tamtej pory gwiazda wydała jeszcze siedem płyt, które uchodzą za klasykę polskiej muzyki. Najnowsze wydawnictwo Nosowskiej zostało zatytułowane Degrengolada i zostało wydane w maju tego roku. Artystka w brawurowy sposób komentuje na nim otaczającą nas rzeczywistość, serwując błyskotliwe teksty i świetną muzykę.

Najlepsze wokalistki rockowe - Polska

Nosowska i Król znowu razem!

Już 25 października Degrengolada ukaże się na winylu. Wydawnictwo jest dostępne w przedsprzedaży, a zapowiada je wyjątkowy duet!

Nosowska po raz kolejny w tym roku połączyła siły z Błażejem Królem! To właśnie ta dwójka prezentowała się publiczności tegorocznej edycji Męskiego Grania, w ramach wyjątkowego projektu "Męskie Granie Przestawia". Teraz muzycy spotkali się w utworze, zatytułowanym Neodym, którego można posłuchać poniżej!

Z Błażejem to można konie kraść. Gdyby z jakiegoś powodu odrzucił moją propozycję, „Neodym” nagrałabym sama. Razem jest jednak zdecydowanie lepiej. Piosenka jest inspirowana jednym z rozdziałów nowej książki. Dla mnie opowiada o tym, że zawsze mamy wybór - zjeść lub powstrzymać się. Być bezwolnym lub świadomie wziąć odpowiedzialność za działanie, lub jego brak. Z ciekawostek - czerwieniliśmy się podczas nagrywania… NOSOWSKA o współpracy z Błażejem Królem.

Nadchodzi nowa książka Katarzyny Nosowskiej

Muzyka to jednak nie wszystko! W 2018 roku Nosowska zadebiutowała jako autorka, świetnie przyjętą książką  A ja żem jej powiedziała…

Już dwa lata później światło dzienne ujrzała kolejna pozycja spod piórka gwiazdy, zatytułowana Powrót z Bambuko. Od premiery tej minęły już trzy lata, w związku z czym czas na kolejną nowość! Tego samego dnia, co wydanie Degrengolady na winylu, czyli 25 października, na rynku ukaże się książka Nie mylić z miłością - o czym będzie?

Najbardziej osobiste i najbardziej intymne teksty uwielbianej artystki. Katarzyna Nosowska powraca z najnowszą książką! Niczym najlepsza przyjaciółka, najwierniejszy partner z głębi swego przepastnego serca wysyła do nas najważniejsze przesłanie. Zaglądając w siebie, przemierzając kolejne życiowe odcinki, odsłaniając osobiste historie, dociera do tego, co najważniejsze – do sedna MIŁOŚCI. Wszak to początek i koniec wszystkiego. Każda piosenka, każdy tekst, wszystko, co robimy, robimy z miłości i dla miłości, więc tak ważne jest, by nie pomylić jej z fałszywymi tworami, które podsuwa nam nasza potrzeba drugiego człowieka. A do tego niezbędna jest bezwarunkowa akceptacja siebie. Wtedy możemy bezpiecznie oddać się rozkoszy kochania. Nosowska pisze o szczęściu, radości i byciu kompletnym. O motylach w brzuchu, fantazjach i stabilizacji. Pierwszych pocałunkach, ciekawości siebie, zawodach i rozczarowaniach. O odpuszczaniu, dystansie i o tym, że czasem warto się zatrzymać. Bo miłość można jeść dużymi kęsami, ale najlepiej smakuje dawkowana łyżeczką - brzmi opis wydawcy.

To słowa z serca do serca. Daj głowie odpocząć podczas lektury. Twój czas jest bezcenny, dlatego tak bardzo dziękuję za chwile, które spędzimy razem. Czekałam na to spotkanie. Dobrze, że Jesteś - KATARZYNA NOSOWSKA.