Nirvana w rocznym podsumowaniu OLiS-u! TA płyta nie traci na popularności w Polsce!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Chris Cuffaro "Nevermind" Nirvany jedną z najchętniej kupowanych płyty w Polsce w 2022 roku!

Nirvana w rocznym podsumowaniu OLiS-u! TA płyta nie traci na popularności w Polsce!

2023-02-21 13:54

Pod koniec lutego poznaliśmy roczne podsumowanie Związku Producentów Audio Video. Dzięki temu znamy nie tylko najczęściej kupowane płyty na nośnikach fizycznych w Polsce, ale też najczęściej odtwarzane radiowe przeboje. Na pierwszym z opublikowanych zestawień pojawiła się Nirvana! Okazuje się, że Polacy nadal chętnie kupują kultowy album grupy!

Co prawda luty powoli się już kończy, ale właśnie dopiero teraz poznaliśmy podsumowanie ubiegłego, 2022 roku, stworzone przez Związek Producentów Audio Video. Dzięki temu przekonaliśmy się, które albumy Polacy najchętniej kupowali w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, a także poznaliśmy listę najczęściej odtwarzanych radiowych przebojów. Okazuje się, że najczęściej kupowaną płytą w Polsce w 2022 roku była Uczta sanah. W zestawieniu znalazły się także trzy inne wydawnictwa artystki - Irenka (pozycja trzecia), sanah śpiewa Poezyje (miejsce piąte w podsumowaniu) i debiutancka Królowa dram (miejsce ósme). Drugim najchętniej kupowanym wydawnictwem były Lata dwudzieste Dawida Podsiadły, czwartym zaś zapis Męskiego Grania 2021. Jednym zagranicznym artystą w top 10 podsumowania jest Harry Styles i jego Harry's House. 

Jeśli zaś chodzi o radiowe przeboje, to najczęściej odtwarzany był utwór Where Did You Go? Jaxa Jonesa i MNEK-a. Jeśli zaś chodzi o artystów związanych ze środowiskiem rockowych, to w tym zestawieniu pojawili się Imagine Dragons (Enemy, miejsce 25.) i Måneskin (SUPERMODEL, miejsce 31.). Najczęściej odtwarzaną artystką w stacjach radiowych została sanah, na drugim miejscu znaleźli się natomiast Imagine Dragons.

Polacy kupują Nirvanę!

Wróćmy jeszcze na chwilę do najczęściej kupowanych w Polsce albumów. Jeśli zaś chodzi o płyty artystów zagranicznych, to okazuje się, że klasyczny krążek Nevermind Nirvany był trzecim najchętniej kupowanym zagranicznym wydawnictwem w Polsce w 2022 roku! Płyta znalazła się na 25. miejscu zestawienia. Cóż, grunge wciąż jest aktualny!

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu