Niesamowity hołd dla założycieli AC/DC! Mural powstał w miejscu szczególnym dla braci Young

i

Autor: Courtesy Everett Collection/East News Wyjątkowy hołd dla bracu Young z AC/DC

ze świata rocka

Niesamowity hołd dla założycieli AC/DC! Mural powstał w miejscu szczególnym dla braci Young

2024-04-26 12:23

Jedno jest jasne - AC/DC nigdy by nie powstało, gdyby nie Angus i Malcolm Young. Od najmłodszych lat zakochani w muzyce bracia powołali do życia zespół, który dziś cieszy się mianem jednego z najważniejszych w historii rocka. Teraz obu Panom oddany został bardzo szczególny hołd - i to w miejscu dla nich bardzo ważnym.

To bracia Angus i Malcolm Young powołali do życia formację, którą dziś nazywa się pieszczotliwie "najgłośniejszym zespołem na świecie". Panowie, po przygodach z graniem w innych zespołach, zdecydowali się założyć własny, a miało to miejsce pod koniec 1973 roku - AC/DC dało swój pierwszy w historii koncert dokładnie w Sylwestra tego roku. Debiutancki album grupy to High Voltage, wydany w 1975 roku, jednak jedynie na terenie rodzinnej Australii. Formacja oficjalnie wyruszyła na podbój rynku międzynarodowego z krążkiem o tym samym tytule rok później, przełomem okazało się być dla niej wydawnictwo Dirty Deeds Done Dirt Cheap, a jeszcze lepiej poradził sobie krążek Let There Be Rock, który był pierwszym w jej karierze, któremu udało się pojawić na brytyjskiej liście przebojów.

Dziś AC/DC to jeden z hard rockowych zespołów wszech czasów, grupa, bez której ciężkie brzmienia byłyby dziś czymś zupełnie innym - nie byłoby jednak nic, gdyby nie bracia Young. Muzycy doczekali się właśnie bardzo wyjątkowego hołdu!

AC/DC - najpopularniejsze numery legendy rocka / Eska ROCK

Mural w hołdzie braciom Young

Bracia Young dorastali przy ulicy 4 Burleigh Street w dzielnicy Burwood w Sydney w Australii. To właśnie w tamtym rejonie, nieco dalej, gdyż na budynku od strony 12 Burleigh Street powstał imponujący mural, przedstawiający właśnie założycieli AC/DC! Jego autorką jest artystka Claire Foxton, powstanie sfinansował Tom Compagnoni, a z całą inicjatywą wyszła rada dzielnicy, jako jeden z elementów całej serii projektów, mających na celu honorowanie dziedzictwa braci Young.

Zdjęciem malunku pochwalił się za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych sam Burmistrz Burwood - imponujące dzieło, prawda?

Sprawdź się w quizie o AC/DC:

AC/DC - co wiesz o "najgłośniejszym zespole na świecie"? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto był pierwszym wokalistą AC/DC?