Nie żyje Eric Carmen. Wykonawca Hungry Eyes i frontman Raspberries miał 74 lata

i

Autor: Wikimedia Commons - fot. Louise Palanker Eric Carmen nie żyje

żegnamy

Nie żyje Eric Carmen. Wykonawca "Hungry Eyes" i frontman Raspberries miał 74 lata

2024-03-12 8:59

Wtorek rozpoczynamy bardzo przykrą wiadomością. Zagraniczne media przekazały informację o śmierci Erica Carmena - muzyka, wokalisty, frontmana zespołu Raspberries, który prowadził także pełną sukcesów karierę solową. Tragiczne wieści przekazała żona artysty za pośrednictwem jego oficjalnej strony internetowej. Eric Carmen miał 74 lata.

W godzinach nocnych czasu polskiego na oficjalnej stronie internetowej Erica Carmena, amerykańskiego wokalisty, gitarzysty, klawiszowca, artysty solowego i frontmana zespołu Raspberries, pojawiła się informacja o śmierci artysty. Wieści przekazała żona muzyka, Amy pisząc, że jej mąż zmarł w weekend we śnie w wieku 74 lat. Przyczyna śmierci Carmena nie została podana do informacji publicznej.

Artystki i artyści rockowi, którzy odeszli w ciągu ostatniego roku

Z ogromnym smutkiem dzielimy się bolesną wiadomością o śmierci Erica Carmena. Nasz słodki, kochający i utalentowany Eric zmarł we śnie w weekend. Wielką radość sprawiała mu wiadomość o tym, że jego muzyka przez dziesięciolecia poruszyła tak wielu, a jego dziedzictwo będzie trwałe. Uszanujcie prywatność naszej rodziny  i nasze prawo do opłakiwania.

“Love Is All That Matters...Faithful and Forever” —Amy Carmen

Kim był Eric Carmen?

Eric Carmen urodził się 11 sierpnia 1949 roku w Cleveland w stanie Ohio, w Stanach Zjednoczonych. Już jako sześciolatek rozpoczął naukę gry na skrzypcach, a pięć lat później zaczął grać na pianinie i pisać pierwsze utwory. Gdy skończył 15 lat zaczął na własną rękę uczyć się gry na gitarze. Pod koniec lat 60. został członkiem zespołu Raspberries, jednak w połowie lat 70. rozpoczął karierę solową, która przyniosła mu największą sławę i rozpoznawalność. To w jej ramach nagrał, cieszące się dziś statusem przebojów kompozycje, jak "All by Myself", "Never Gonna Fall in Love Again", "She Did It", "Make Me Lose Control" i "Hungry Eyes", który znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Dirty Dancing i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów z produkcji.