New Model Army na dwóch koncertach w Polsce! Daty, miasta, bilety

i

Autor: Materiały prasowe Występy New Model Army w Polsce

New Model Army na dwóch koncertach w Polsce! Daty, miasta, bilety

2022-10-07 13:06

W 2020 roku New Model Army zrobił niezwykły krok do tyłu, patrząc wstecz na długą karierę i ogromny katalog siedemnastu albumów z okazji 40. rocznicy. Celebrując 40 lat istnienia, zespół zaprasza na 3-godzinne koncerty, będące podsumowaniem dotychczasowej kariery grupy. Formacja wystąpi w Polsce dwukrotnie!

New Model Army zostało utworzone w 1980 roku w Bradford, a jego początki to takie inspiracje jak Northern Soul, Punk Rock  i niespokojna atmosfera tamtych czasów. Od tamtego momentu odbyli długą, twórczą i pełną  wrażeń podróż. Zespół ma ogromny wpływ na „post-punk”, „folk-rock”, „polityczny rock”, „goth”, „metal” i wszelkiego rodzaju subkultury muzyczne, ale zdecydowanie odmawia przynależności do jakiegokolwiek klubu lub stylu, który by ich ograniczał. Nawet bez konkretnej publiczności związanej z jednym „gatunkiem”, New Model Army wciąż sprzedaje miliony albumów oraz przyciąga największych producentów na świecie (Glyn Johns, Tom Dowd, Andy Wallace, Bob Clearmountain, Joe Barresi). Zespołowi udało się także zbudować niemal religijne oddanie wśród fanów. 

Ostatnie lata przyniosły także odnowienie medialnego i komercyjnego losu zespołu. Albumy „Between Dog and Wolf”, „Between Wine and Blood” (2013/14) oraz „Winter” (2016) przywróciły znaczenie New Model Army jako istotnej siły twórczej. Natomiast album „From Here” z 2019 roku, nagrany na małej norweskiej wyspie Giske na tle morza, gór i bieżących wydarzeń, które ogarnęły wtedy świat, wspiął się na najwyższe pozycje na listach i otrzymał jedne z najlepszych recenzji w historii grupy.

New Model Army na dwóch koncertach w Polsce! Daty, miasta, bilety

Grupa postanowiła zrobić krok wstecz i przyjrzeć się swojej całej ponad czterdziestoletniej karierze. Z tej okazji zespół zaprasza fanów na trzygodzinne koncerty, będące podsumowaniem ich obecności w świecie muzyki. W ramach trasy koncertowej New Model Army zagrają w Polsce dwa koncerty! Pierwszy odbędzie się 25 października w warszawskim Klubie Proxima, drugi zaś dzień później w krakowskim Kwadracie. 

W sprzedaży wciąż dostępne są wejściówki na oba wydarzenia - bilety w cenie od 99 zł można zakupić na stronie organizatora.

Wokalista grupy Chemia o płycie „Something to belive in”