Iron Maiden ogłaszają DRUGI koncert w Polsce w 2023 roku! [DATA, BILETY]

i

Autor: Materiały prasowe Iron Maiden wracają do Polski!

Iron Maiden zagrają w Polsce w 2023 roku! Szczegóły koncertów [DATY, MIASTA, BILETY, TIMING]

2023-06-13 9:22

Iron Maiden wyruszy 28 maja w trasę koncertową po Europie! Zespół wystąpi 13 i 14 czerwca w TAURON Arenie Kraków. Trasa "THE FUTURE PAST TOUR" zawierać będzie wcześniej niewykonywane utwory z ostatniego studyjnego albumu zespołu - "Senjutsu", a także skupi się na kultowej płycie "Somewhere In Time" z 1986 roku oraz innych klasycznych kawałkach.

Gościem specjalnym podczas dwóch koncertów Iron Maiden będzie zespół The Raven Age.

Iron Maiden zagrają w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe

Iron Maiden zagrają w Polsce w 2023 roku! Data i miejsce

W czwartek 6 października ogłoszono, że latem 2023 roku Iron Maiden wyruszą w trasę "The Future Past Tour". Jej europejska część rozpocznie się już 28 maja! Legenda heavy metalu zagra także w naszym kraju, w Krakowie, w Tauron Arenie dokładnie 13 i 14 czerwca 2023 roku! Tak o wydarzeniu mówią lider zespołu, Steve Harris i menedżer, Rod Smallwood.

Po wydaniu naszego ostatniego albumu Senjutsu uaktualniliśmy nieco obecną trasę Legacy of the Beast Tour otwierając występ pierwszymi trzema utworami z tego albumu, w scenerii Japońskiego Pałacu. Ponieważ nie ma sensu powtarzać tego podczas trasy z albumem Senjutsu, pomyśleliśmy o innych opcjach i zdecydowaliśmy się na powrót do Somewhere In Time, ponieważ nie była ona uwzględniona w różnych historycznych trasach, które graliśmy przez lata. Były one oparte na naszych nagraniach z koncertów z lat 80., a niestety nie nakręciliśmy tej trasy (wina menadżera!!). Przez lata mieliśmy mnóstwo próśb od fanów o utwory z tej płyty, więc teraz zamierzamy je zagrać, plus oczywiście kilka innych, które wiemy, że wam się spodobają! Będzie to również szczególnie satysfakcjonujące, że w końcu będziemy mogli zagrać niektóre z bardziej epickich utworów z Senjutsu, długo musieliśmy na to czekać! 2023 rok to będzie ekscytujący czas i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć wszystkich fanów w Polsce i w całej Europie - mówi założyciel i basista Steve Harris

To połączenie dwóch albumów w naszym odczuciu jest bardzo ekscytujące. Wiemy, że fani chcą usłyszeć te epickie kawałki ze Senjutsu po raz pierwszy na żywo i pomyśleliśmy, że łącząc je z tak ikonicznym albumem, jak Somewhere In Time, stworzy to kolejną naprawdę wyjątkową trasę dla starych i nowych fanów! Oczywiście w przypadku trasy promującej nowy album w Europie wrócimy w dużej mierze do względnej intymności aren i wiemy, że fani również będą z tego powodu bardzo zadowoleni! - dodaje manager, Rod Smallwood.

Iron Maiden w Krakowie w 2023 roku - bilety i czasówka

W sprzedaży wciąż są dostępne bilety na koncerty. Można je zakupić za pośrednictwem strony LIVENATION.PL. Poniżej zaś timing obu pokazów:

  • 17:30 EARLY ENTRANCE
  • 18:00 OTWARCIE DRZWI
  • 19:30 The Raven Age
  • 20:50 Iron Maiden