Nergal o Metallice - które albumy zespołu uważa za najlepsze?

i

Autor: GTRES/G3 Online/East News Nergal o Metallice, przyjaźni z Larsem Ulrichem i muzyce zespołu

Nergal o Metallice - które albumy zespołu uważa za najlepsze?

2022-08-04 15:09

Już 16 września na rynku ukaże się najnowszy album zespołu Behemoth. Płyta “Opvs Contra Natvram”, promowana jest trzema singlami - “Ov My Herculean Exile”, “Off To War!” i “The Deathless Sun”, do którego powstał dość kontrowersyjny teledysk. Adam “Nergal” Darski, lider formacji, w ramach promocji wydawnictwa udziela licznych wywiadów. W rozmowie z serwisem Rock Sverige muzyk mówił nie tylko o “Opvs Contra Natvram” - pojawił się też temat zespołu Metallica. Jakie albumy legendy Nergal najbardziej ceni? Jaki numer grupy jest jego ulubionym?

Dokładnie 16 września ukaże się dwunasty album studyjny grupy Behemoth. Wydawnictwo zostało zatytułowane Opvs Contra Natvram, co oznacza “pójście pod prąd, negację wartości, moralności i etyki, które panują w obecnym świecie, a z którymi BEHEMOTH! całkowicie się nie utożsamia”. Na płycie znajdzie się dziesięć utworów, w tym single Ov My Herculean Exile, Off To War! i The Deathless Sun. Producentem Opvs Contra Natvram jest sam zespół, inżynierem dźwięku został Daniel Bergstran, a miks to robota Joe Barresiego. W ramach promocji albumu lider Behemotha, Adam “Nergal” Darski udziela licznych wywiadów. Dość ciekawie wypada rozmowa z serwisem Rock Sverige,w której poruszony został nie tylko temat nadchodzącego wydawnictwa, ale też zespołu, który Nergal wyjątkowo sobie ceni - Metalliki.

Co tam w środku gra - Metallica

Nergal o Metallice i przyjaźni z Larsem Ulrichem

Już na początku wywiadu padło pytanie o legendarną formację. Nergal zdradził, że zna Metallikę od dziecka, jednak początkowo nie słuchał jej zbyt dużo - zmieniło się to, w ciągu ostatnich piętnastu lat. Artysta stwierdził, że stara się namawiać do chodzenia na koncerty tej legendy każdego, kogo spotka wskazując, że Panowie nadal są w świetnej formie. Muzyk zdradził też, że od lat przyjaźni się z Larsem Ulrichem, którego określił jako “super delikatnego i niesamowitego człowieka”.

Zawsze śledziłem i słuchałem Metalliki, ale dość nieoczekiwanie stałem się jej największym fanem w ciągu ostatnich 15 lat. Im dłużej jestem w tym środowisku i im bardziej widzę, jak Metallica działa i jak dobrze sobie radzi, tym bardziej uwielbiam tych facetów. - powiedział Nergal w rozmowie

Adam “Nergal” Darski wskazuje ulubiony numer Metalliki i jej najlepsze albumy

Lider Behemotha wskazał też najlepszy, jego zdaniem, numer legendarnej formacji. Według niego na to miano zdecydowanie zasługuje Spit Out The Bone, który pochodzi z albumu Hardwired... to Self-Destruct. Nergal zaliczył też wydaną w 2016 roku płytę, wraz z Kill ‘Em All i Master of Puppets do grona swoich ulubionych wydawnictw Metalliki.

Sonda
Jak oceniasz wybory Nergala?
Listen to "Wywiadówka - Nergal" on Spreaker.