Najlepsze zagraniczne utwory 2023 roku - rock, metal i alternatywa. Kawałki, których słuchaliśmy ciągle!

2024-01-03 11:20

Powoli zbliżamy się do końca naszej serii podsumowań 2023 roku. Po rankingach polskich i zagranicznych albumów oraz polskich utworów, tych najlepszych z mijających miesięcy, czas na zagraniczne kompozycje ostatniego roku! Pod tym względem, 2023 rok był momentem naprawdę, naprawdę szczególnym, o czym przekonacie się, sprawdzając naszą listę!

Dlaczego 2023 rok jest szczególny, jeśli chodzi o zagraniczne premiery pojedynczych utworów? Pod tym względem, tak samo jak w przypadku albumów, był to moment wydań zupełnie niespodziewanych, wyczekiwanych przez lata - w niektórych przypadkach przez dwadzieścia, a nawet pięćdziesiąt lat! Oczywiście mamy tu na myśli niewydany nigdy wcześniej kawałek Lost od Linkin Park i zapowiedziany jako "ostatni utwór The Beatles", który rozpoczął duże dyskusje na temat wykorzystywania w muzyce sztucznej inteligencji, Now and Then. Obie te kompozycje jawią się jako naprawdę szczególne z perspektywy premier ostatnich miesięcy, takie, obok których nie da się przejść obojętnie - dlatego też oczywiście nie zabrakło ich na naszej liście.

Najlepsze polskie albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Zagraniczne utwory 2023 roku - kawałki, o których szybko nie zapomnimy!

Mijające miesiące to także czas nowych kompozycji m.in. od Petera Gabriela, Metalliki, Depeche Mode, boygenius, ale także dopiero przygotowujących się do wydania nowych albumów Green Day, Lenny'ego Kravitza czy Judas Priest. Które zagraniczne utwory, które ujrzały światło dzienne w 2023 roku, uznane zostały przez nas za te najlepsze, najważniejsze i najbardziej wyjątkowe? Sprawdź galerię na samej górze artykułu!