Najlepsze polskie utwory 2023 roku - rock, metal i alternatywa. Kompozycje, które warto mieć na swojej playliście

2024-01-03 11:20

Albumy to jedno, ale w ciągu roku pojawia się naprawdę niezliczona liczba kompozycji muzycznych - nie każde z nich składają się następnie na regularne wydawnictwa, wiele jednak przyciąga uwagę. A które utwory, które zostały wydane w 2023 roku, szczególnie zainteresowały nas? Prezentujemy listę najlepszych, naszym zdaniem polskich kawałków z 2023 roku!

Nie jest łatwo śledzić na bieżąco to, co dzieje się na rynku muzycznym. Zarówno ten rodzimy, jak i światowy niemal codziennie przynoszą nowe premiery, choć przyjęło się, że to piątek jest tym dniem, gdzie najlepiej jest dzielić się nowościami. My jednak bardzo uważnie obserwowaliśmy świat gitarowych brzmień i po rankingach albumowych przyszedł czas na te trudniejsze, dotyczące najlepszych utworów, które, w tym przypadku, miały swoje premiery w trakcie 2023 roku.

Najważniejsze utwory Kultu i Kazika Staszewskiego / Eska Rock

Polskie utwory 2023 roku

Skupiliśmy się zarówno na kompozycjach, które ostatecznie trafiały na premierowe wydawnictwa, jak i tych, które ukazywały się przy nieco innych okazjach. Wybieraliśmy tak spośród piosenek singlowych, jak i takich małych perełek, bez których dane wydawnictwa nie miałyby tego swojego wyjątkowego, szczególnego charakteru, które choć singlami nie zostały, to nie można o nich zapominać. Nasze zestawienie najlepszych polskich utworów rockowo-metalowo-alternatywnych znajdziesz w galerii na samej górze artykułu!