Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - zagranica. Te krążki zdefiniowały mijające miesiące

2022-12-29 11:29

Podsumowanie 2022 roku! My oczywiście stawiamy na te muzyczne i na sam początek mamy dla Was listę najlepszych, naszych zdaniem, rockowych i metalowych albumów, które ukazały się w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Na rynku działo się naprawdę dużo i wybory nie były łatwe! Na jakie krążki postawiliśmy? Sprawdźcie!

Mijający, 2022 rok, był bardzo dobrym okresem czasu dla fanów muzyki. Czas ten stał pod znakiem wielu świetnych premier, będących zarówno debiutami, jak i wielkimi powrotami, czy po prostu stanowiącymi kontynuacje wydawnictw, które ukazały się wcale nie tak dawno temu. Fani cięższych brzmień naprawdę nie mieli na co narzekać, gdyż już na samym początku 2022 roku nowy krążek wydali Slash, Myles Kennedy i The Conspirator, a do rockowych korzeni powrócili Panowie z grupy Scorpions. Aż jedenaście lat po premierze świetnie przyjętego projektu Ukulele Songs, Eddie Vedder wydał swój trzeci solowy album. Warto także pamiętać o najnowszych płytach m.in. Jethro Tull, Korn, The Cult, Bad Omens, Bastille, Tears for Fears, Florence and the Machine, Five Finger Death Punch czy Yungbluda.

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - zagranica. Te krążki zdefiniowały mijające miesiące

Jakie albumy były kluczowe dla mijającego roku? O jakich wydawnictwach będziemy pamiętać jeszcze długo po zakończeniu 2022 rok? Podjęliśmy się niełatwego zadania wskazania najlepszych, zdaniem naszej redakcji, rockowych i metalowych albumów, które ukazały się w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy! Sprawdź galerię!