Nadchodzi zima! Immortal zapowiada nową płytę

i

Autor: Immortal / Facebook

Nadchodzi zima! Immortal zapowiada nową płytę

2022-10-25 11:09

Robi się coraz chłodniej, liście z drzew spadają, nocami bywa już mroźniej. Czas zajrzeć do szafy po ciepłą kurtkę, zmienić trampki na coś mocniejszego i jak zawsze na zimę – odkurzyć kolekcję norweskiego black metalu! Trafia się idealna okazja, bo jeden z jego pionierów wraca na scenę z nowym albumem.

Jak informują na swoich stronach w mediach społecznościowych, grupa kontynuuje snucie opowieści o ponurym królestwie gdzieś na krańcu świata, gdzie ziemię skuwa lód, drogi zasypał wieczny śnieg, a Słońce pojawia się wyjątkowo rzadko. To miejsce to Blashyrkh, które od dekad jest centralnym punktem mitologii norweskiej grupy Immortal. Za wszystkie kompozycje i teksty odpowiada założyciel projektu Demonaz.

Nocny Kochanek w Esce ROCK! Wywiad z Krzysztofem Sokołowskim

- Chociaż praca w studio jest bardzo ważna by ostatecznie stworzyć płytę, ale ja najbardziej lubię proces pisania. Wciąż piszę sam wszystkie riffy i muzykę w domu, podobnie z tekstami, z tym samym nastrojem – pisze Demonaz na Facebooku – Inspiruje mnie wczesny black metal. Zimne noce w lasach, góry w blasku zimowego księżyca. To trzyma naszego ducha przy życiu, to fundament naszej muzyki.

Czego możemy się spodziewać po nowym albumie: Z pewnością będzie brzmiał podobnie do poprzednika: napisał go ten sam autor i nagrał w tym studio, co ostatnio, czyli w Earshot & Conclave Studios w Bergen. Okładkę stworzył Mattias Fisk, którego prace ilustrowały także nagrania między innymi: Perkele, Year of the Goat oraz Ghost.

Płyta „War Against All” pojawi się w przyszłym roku, znajdą się na niej następujące utwory:

  1. War Against All
  2. Thunders Of Darkness
  3. Wargod
  4. No sun
  5. Return To Cold
  6. Norlandihr
  7. Immortal
  8. Blashyrkh My Throne