Na aukcję trafi... paczka papierosów, która należała do Kurta Cobaina! Ludzie są w stanie dać za nią TYSIĄCE DOLARÓW

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Anton Corbijn Nietypowy przedmiot po Kurcie Cobainie na aukcji!

Na aukcję trafiła... paczka papierosów, która należała do Kurta Cobaina! Kupujący dał za nią TYSIĄCE DOLARÓW

2023-11-20 12:08

Aukcje przedmiotów po największych artystach i artystkach na świecie nie przestają tracić na popularności. Niemal co chwilę organizowane są kolejne, a momentami oferowane na nich przedmioty zdają się być szczególnie przesadzone - bo jak inaczej powiedzieć o... paczce papierosów, która miała należeć do Kurta Cobaina, a która teraz warta jest tysiące dolarów?

Aukcje przedmiotów, ubrań, gadżetów, instrumentów i wielu innych, dawniej należących do największych na świecie artystów i artystek, to od lat już wydarzenie niezwykle popularne, przyciągające swoimi zasobami kolekcjonerów i fanów z całego świata - posiadających oczywiście odpowiednią ilość pieniędzy. Całkiem niedawno głośno było na temat aukcji przedmiotów, które po śmierci Freddiego Mercury'ego odziedziczyła jego była partnerka i przyjaciółka, Mary Austin. Wystawy i same licytacje przyciągnęły tłumy, a kupujący płacili ogromne kwoty, m.in. za słynny fortepian, koronę czy notkę z pierwszym tytułem utworu Bohemian Rhapsody.

Klub 27 - klątwa, która wisi nad młodymi i sławnymi? /Eska ROCK

Chętni na... paczkę fajek po Kurcie Cobainie?!

Równie dużym zainteresowaniem cieszą się akcję, na których oferowane są różne rzeczy, należące dawniej do Kurta Cobaina. Ikona muzyki grunge wciąż nadal cieszy się statusem legendy, a należące do niego przedmioty czy instrumenty traktowane są niemal jak relikwie. W połowie listopada dom aukcyjny Julien's Auctions  zorganizował licytację, na której można było zakupić chociażby... paczkę papierosów, która miała należeć do lidera Nirvany. Chętny dał za nią imponujące 5200 dolarów, czyli ok. 21 tysięcy złotych! Paczka American Spirits już okrzyknięta została "najdroższymi fajkami na świecie". W posiadanie papierosów miał wejść współlokator Kurta w klinice rehabilitacyjnej w Los Angeles, gdzie ten na krótko zatrzymał się na kilka dni przed odebraniem sobie życia.

Nirvana - jak dobrze znasz historię legendy grunge'u? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Z jakim innym legendarnym muzykiem skonfliktowany był Kurt Cobain?