Muzyka Shinedown jest w stanie wspomóc walkę z rakiem? Kontrowersyjne słowa Brenta Smitha

i

Autor: Admedia/insight media/INSIGHT MEDIA/REPORTER Zaskakujące stwierdzenie wokalisty Shinedown

wypowiedzi muzyków

Muzyka Shinedown jest w stanie wspomóc walkę z rakiem? Zaskakujące stwierdzenie podczas wywiadu

2024-06-10 12:22

Shinedown to popularny amerykański zespół rockowy, szczególnie na terenie rodzimych Stanów Zjednoczonych, gdzie jego muzyka cieszy się sporym uznaniem. Jednak czy to wystarczy, aby stwierdzić, że piosenki formacji są w stanie... wspomóc leczenie choroby nowotworowej? Takie coś padło w nowym wywiadzie muzyków grupy.

Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje. Nie od dziś zwraca się uwagę na kluczową rolę dźwięków, jeśli chodzi o poprawę nastroju, humoru, istnieje również coś takiego, jak muzykoterapia. Jest to forma pomocy terapeutycznej, w której kluczową rolę pełnią rytm, harmonia, brzmienie, melodia, a więc całościowo ujmując muzyka. Jest to dziś coraz popularniejsza forma leczenia terapeutycznego, która jest w stanie poprawić dobrostan psychiczny człowieka.

Działanie muzyki na ludzką psychikę i jej pozytywny na nią wpływ są dla wielu i wiele czymś oczywistym - czy jednak muzyka jest w stanie wpływać również na fizyczne zdrowie ludzi i "leczyć" ich pod tym względem?

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Muzyka, która pomaga w leczeniu raka?

Shinedown to powstała w 2001 roku amerykańska formacja, którą tworzą obecnie Brent Smith, Barry Kerch, Zach Myers i Eric Bass. Ma ona na koncie siedem albumów studyjnych, z czego najnowszy to Planet Zero z 2022 roku. Grupa może się pochwalić tym, że ma na koncie najwięcej, aż dziewiętnaście, singli numer jeden na liście "Billboard Mainstream Rock", formacja zdobyła także tytuł "Greatest of All Time Mainstreams Rock Artists" z okazji 40-lecia zestawienia.

Całkiem niedawno Brent i Zach byli gośćmi podcastu "Rock Sugar Music", prowadzonego przez Kerri Kasem. To właśnie ona w trakcie rozmowy wyznała, że ma najlepszy dowód na to, jak ważna i wartościowa jest muzyka Shinedown. Kerri powiedziała, że ma koleżankę, która była w czwartym stadium choroby nowotworowej, pokonała ją, a dużym wsparciem dla niej była w tym właśnie muzyka formacji. Na to Smith odpowiedział, że nie jest to pierwsza tego typu historia, którą słyszy. Wokalista mówił dalej, że jest przekonany o tym, że muzyka ma naprawdę wielką moc, dalej zawędrował w dość odważne rejony mówiąc, że: "spotykałem się z tym, że piosenki leczą raka".

Muszę jednak powiedzieć, że, szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat, zauważyłem, że muzyka ma potężną moc. A zwłaszcza jeśli mówisz o piosenkach, ale to dokładnie to, co powiedziałaś: spotkałem się z tym, że piosenki leczą raka. To całkiem potężne. Wewnątrz tego jest po prostu inny poziom. Ponieważ wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni. Cała idea rock and rolla jako gatunku to jeden aspekt, ale rock and roll tak naprawdę jest czymś duchowym - powiedział muzyk Shinedown w podcaście.

Rozwiąż quiz o polskim rocku z lat 2000.

Co wiesz o polskim rocku lat 2000.? Rozwiąż ten quiz dla największych fanów ciężkich brzmień

Pytanie 1 z 10
"Bal wszystkich świętych" - który to w kolejności album studyjny Budki Suflera?