Rock konserwuje! Ci wykonawcy przekroczyli 80-tke i są nie do zatrzymania!

i

Autor: YouTube

Muzycy, którzy skończyli 80 lat i nadal są nie do zatrzymania! W czym tkwi ich sekret?

2023-03-04 13:00

Kiedy w 1965 roku zespół The Who wydał singiel "My generation" fragment tekstu "mam nadzieje, że umrę zanim się zestarzeję" stał się manifestem pokolenia, protoplastą haseł punkowej rewolucji. Lata minęły, muzycy się zestarzeli. Jak się okazuje muzyka jest dla wielu artystów doskonałym środkiem konserwującym. Jak bardzo się cieszymy, że nie zastosowali się do słynnego wersu z "My generation".

W filmie "Airheads" z 1994 roku pada znamienne zdanie: "Jeżeli to dla Ciebie za głośne, to znaczy, żę jesteś za stary". Wiek to stan umysłu, o czym przekonuje nas wiele gwiazd rocka. Lata mijają, my młodsi się nie robimy, a im jakoś ten zegar zdaje się nie przeszkadzać, grają, nagrywają i oby tak dalej! Poznajcie artystów, których rock zakonserwował.

Wanda Jackson

Pionierka rock'n'rolla, która na scenie jest od końcówki lat 50-tych! Gwiazda rockabilly, country, gospel, która w 2021, będąc po 80-tce wydała kolejny krążek. Oto pochodzący z niego duet z Joann Jett, dedykowany mężowi, z którym Jackson spędziła 68 lat.

Buddy Guy

Co robi ponad 80-letni bluesmen, który widział i słyszał wszystko, na którego kawałkach i zagrywkach wychowali się najwięksi gitarzyści rocka? Nie przejmuje się niczym i nagrywa album, który brzmi świeżo i tłusto jak ostatkowy pączek. Blues, jak widać, doskonale konserwuje.

Chubby Checker

Jeden z ojców rock'n'rolla jaki znamy, którego "Let's twist again" kołysze parkiety już ponad 60 lat! Oto jego występ z 2022 roku. Pozazdrościć formy!

Bob Dylan

Laureat literackiego Noble'a. Człowiek, którego piosenkom złota przydawał sam Jimi Hendrix, Guns'n'Roses (w swoich najlepszych czasach) i wielu innych. Artysta spełniony jako poeta, jako muzyk, jako sumienie swego pokolenia. Nie złożył muzycznej broni, w ubiegłym roku wystąpił w specjalnie zrealizowanym transmitowanym koncercie. Śpiewał na żywo i wyszło to naprawdę doskonale.

Paul McCartney i Ringo Starr

Rytmiczna sekcja The Beatles trzyma się doskonale. Obaj panowie artystycznie i fizycznie są w dobrej formie, a my trzymamy kciuki, by nic w tej sprawie się nie zmieniało jeszcze długo. Obejrzyjcie koncert Paula i najnowszy klip Ringo.

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica