Music Inspired by Slavs i Mariusz Duda (Riverside) prezentują nowy singiel!

i

Autor: Materiały prasowe Nowy singiel Music Inspired by Slavs

Music Inspired by Slavs i Mariusz Duda (Riverside) prezentują nowy singiel!

2023-04-14 16:00

Inspired by Slavs prezentują video do utworu „Swaróg”. Klip, stworzony przez Bui Film, ilustruje trzeci singiel z nadchodzącej, nowej płyty zespołu.

W utworze jako gość specjalny zaśpiewał lider Riverside, Mariusz Duda, tym razem jako Lunatic Soul. Posłuchaj poniżej!

O nowej płycie i Taco Hemingwayu - Riverside w Esce ROCK

Dlaczego jako Lunatic Soul a nie Mariusz Duda? Bo po pierwsze - muzyka Music Inspired by bliższa jest klimatom znanym chociażby z Lunatic Soul. A po drugie - to dobry moment by podkreślić, że Riverside i Lunatic Soul to jednak dwa kompletnie różne muzyczne światy, w których to - oprócz muzycznych różnic stylistycznych - staram się też… np. inaczej śpiewać. Wokal na najnowszym singlu Music Inspired by, będzie więc odbiegał od tego, co prezentuję na chociażby riversajdowym „ID.Entity”. Myślę, że fakt posiadania kilku muzycznych światów jest najlepszą rzeczą, jaka może przydarzyć się artyście. Cieszę się, że mam taką możliwość i mogę z niej korzystać, wybierać, przebierać, i wskakiwać w dowolny projekt, w wygodnym dla mnie czasie i zgodnie z aktualną potrzebą. Dziękuję kolegom za ten fantastyczny utwór. Że mogłem w nim zaśpiewać swój tekst i ułożyć swoje wokalne melodie. Wierzę, że „Swaróg” przypadnie do gustu nie tylko fanom Lunatic Soul, ale również wszystkim kochającym takie nieoczywiste orientalno-melancholijno-transowe muzyczne podróże - mówi Mariusz Duda.

Nowy album zespołu

Najnowszy album Music Inspired by zatytułowany jest "Music Inspired by Slavs" i ukaże się na 21 kwietnia bieżącego roku. Do każdego zamówionego winyla (180 g, gatefold) będzie dołączony plakat z autografami.

Za temat przewodni płyty posłużyła mitologia dawnych Słowian. Poza zawartością czysto muzyczną, album opatrzony jest wspaniałą szatą graficzną oraz zawiera opisy każdego z utworów wprowadzające słuchacza w świat dawnych bóstw słowiańskich.

„Music Inspired by Slavs” to album wielowymiarowy. Muzyka folk splata się tu z rockiem i elektroniką. Korzenny, folkowy, słowiański klimat kompozycji jest muzycznym "daniem głównym". Jednakże nie jedynym. Na jego tle, usłyszeć można instrumenty i języki z różnych stron świata. Tak więc, w sensie muzycznym jest to opowieść wielowątkowa i wielokulturowa, a "Słowiańszczyzna" stanowi jej centrum. W warstwie konceptualnej – tytuły poszczególnych utworów to imiona słowiańskich bóstw. Na płycie jest też pięć krótkich form muzycznych pełniących rolę przerywników. Ich tytuły (północ, wschód, zachód, południe, centrum) to swego rodzaju drogowskazy wskazujące charakter różnorakich, zewnętrznych wpływów muzycznych obecnych na płycie.

W charakterze gości na albumie wystąpiło szesnastu artystów. Wśród nich nie zabrakło tak uznanych muzyków jak Krzysztof Drabikowski (Batiuszka), który zadbał o niezwykłe w swoim charakterze, klimatyczne, mroczne wokale, przypominające cerkiewne pieśni liturgiczne, ale także folkowe zaśpiewy, oraz Mariusz Duda (jako Lunatic Soul).