Music Inspired by Slavs prezentują klip do utworu „Perun”. To pierwsza zapowiedź nowej płyty!

i

Autor: Materiały prasowe Nowy utwór od Music Inspired by Slavs

Music Inspired by Slavs prezentują klip do utworu „Perun”. To pierwsza zapowiedź nowej płyty!

2023-02-20 13:35

Music Inspired by Slavs prezentują klip do utworu „Perun”. Piękny, klimatyczny klip, stworzony przez Bui Film, ilustruje pierwszy singiel z nadchodzącej, nowej płyty zespołu.

Zespół określa „Perun” jako:

Krótką, filmową historię o poświęceniu, ofierze, miłości i potrzebie wyłamywania się ze schematów. A wszystko to w tajemniczej scenerii naszych rodzimych krajobrazów.

Nowy album Music Inspired by!

Najnowszy album Music Inspired by, którego okładkę prezentujemy obok, zatytułowany jest "Music Inspired by Slavs" i ukaże się na 21 kwietnia bieżącego roku. Właśnie wystartował preorder płyty. Do każdego zamówionego winyla (180 g, gatefold) będzie dołączony plakat z autografami. Zamówienia można składać pod tym linkiem:

Tym razem za temat przewodni płyty posłużyła mitologia dawnych Słowian. Poza zawartością czysto muzyczną, album opatrzony jest wspaniałą szatą graficzną oraz zawiera opisy każdego z utworów wprowadzające słuchacza w świat dawnych bóstw słowiańskich.

„Music Inspired by Slavs” to album wielowymiarowy. Muzyka folk splata się tu z rockiem i elektroniką. Korzenny, folkowy, słowiański klimat kompozycji jest muzycznym "daniem głównym". Jednakże nie jedynym. Na jego tle, usłyszeć można instrumenty i języki z różnych stron świata. Tak więc, w sensie muzycznym jest to opowieść wielowątkowa i wielokulturowa, a "Słowiańszczyzna" stanowi jej centrum. W warstwie konceptualnej – tytuły poszczególnych utworów to imiona słowiańskich bóstw. Na płycie jest też pięć krótkich form muzycznych pełniących rolę przerywników. Ich tytuły (północ, wschód, zachód, południe, centrum) to swego rodzaju drogowskazy wskazujące charakter różnorakich, zewnętrznych wpływów muzycznych obecnych na płycie.

W charakterze gości na albumie wystąpiło szesnastu artystów. Wśród nich nie zabrakło tak uznanych muzyków jak Krzysztof Drabikowski (Batiuszka), który zadbał o niezwykłe w swoim charakterze, klimatyczne, mroczne wokale, przypominające cerkiewne pieśni liturgiczne, ale także folkowe zaśpiewy, oraz Mariusz Duda (jako Lunatic Soul), który zaśpiewał w utworze "Swaróg", tworząc swoim głosem niesłychanie melodyjną i przestrzenną atmosferę kompozycji.

O nowej płycie i Taco Hemingwayu - Riverside w Esce ROCK

Kim są Music Inspired by?

„Music Inspired by" to projekt, w którego skład wchodzi trzech muzyków - Artur Szolc, Robert Srzednicki oraz Kris Wawrzak. Na swoich albumach prezentują niezwykle przestrzenną i klimatyczną wizję dźwiękową, w której można znaleźć elementy charakterystyczne dla muzyki folk, rocka, klasyki oraz elektroniki. Instrumentarium projektu jest bardzo złożone, a w jego skład wchodzą m.in. wszelkiej maści instrumenty perkusyjne, smyczkowe, klawiszowe i szarpane oraz cała gama zupełnie współczesnych syntezatorów i samplerów. Każdy z albumów wydanych przez grupę spełniał rolę muzycznej ilustracji do danego tematu, który zawsze pozostawał ezoteryczny, tajemniczy i - w pewien sposób - nietypowy. Dotychczas ukazały się albumy: "Music Inspired by Tarot", "Music Inspired by Zodiac", "Music Inspired by Alchemy".