Motörhead: Live At The Montreux Jazz Festival ’07. Premiera niewydanego dotąd koncertu

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Lionel Flusin Gratka dla fanów Motörhead

Motörhead: Live At The Montreux Jazz Festival ’07. Premiera niewydanego dotąd koncertu

2023-06-16 12:35

Specjalnym wydarzeniem, które promuje wydanie koncertu Motörhead na Montreux Jazz Festival z 2007 roku, będzie specjalna sesja odsłuchowa albumu z dyskusją podczas tegorocznej edycji festiwalu. Odbędzie się ono w niedzielę 2 lipca w La Bibliotèque @Lake House w Montreux (Szwajcaria) o 20.30 i poprowadzi je Pierre-Philippe Cadert (RTS), a gośćmi będą Steffan Chirazi (Singerman Entertainment), Ute Kromrey (Promötor). Ponadto zobaczyć będzie można fotografie wykonane przez Josepha Carlucci.

Motörhead uwielbiali grać koncerty i nigdy nie oceniali swojej publiczności. Każdy był mile widziany pod sceną. Również fani jazzu! Kiedy do zespołu odezwał się festiwal Montreux z propozycją zagrania na kolejnej edycji, wiadomo było że jest to na swój sposób logiczne. Warto zauważyć, że samemu festiwalowi przyświecała idea wychodzenia poza granice słowa na ‘j’ i doceniania wybitnych artystów bez względu na gatunek z którym są kojarzeni i styl w którym grają. Jedyne co się naprawdę liczy, to czy artysta jest najlepszy w swoim fachu i ma odwagę wykorzystywać własne umiejętności w twórczy sposób. Właśnie dlatego razem z takimi artystami jak Dexter Gordon, na festiwalu występowali Deep Purple czy ZZ Top, a co roku ta różnorodność artystyczna tylko się powiększa. Wszystkie te cechy festiwalu, jak i nagrania poszczególnych występów, złożyły się na sukces jakim było wpisanie Montreux Festiwalu na listę UNESCO w 2013 roku.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Gratka dla fanów legendy!

Nagrany w trakcie trasy koncertowej albumu “Kiss Of Death” koncert Motörhead z 7 lipca 2007 roku z legendarnej sali Audytorium im. Strawińskiego był częścią światowej sławy festiwalu Montreux Jazz. Zarejestrowany występ to dowód na to jak potężne i doskonałe było trio: Lemmy, Phil Campbell i Mikkey Dee. To także nie tylko zróżnicowany repertuar, ale także indywidualne popisy muzycznego kunsztu każdego z muzyków, którzy byli wówczas w szczycie swojej muzycznej formy. Lista utworów zawiera perełkę - pierwszy publicznie wykonany cover utworu Thin Lizzy ‘Rosalie’!