Mötley Crüe po raz pierwszy na żywo z Johnem 5! Jak wypada gitarzysta?

i

Autor: Screen z Instagrama/motleycrue - fot. Ross Halfin Mötley Crüe oficjalnie na scenie z nowym gitarzystą

Mötley Crüe po raz pierwszy na żywo z Johnem 5! Jak wypada gitarzysta?

2023-02-13 11:02

Pod koniec października ubiegłego roku zespół Mötley Crüe wydał oświadczenie, w którym poinformował, że Mick Mars, ze względu na problemy zdrowotne, musi zrezygnować z koncertowania. Jego zastępcą na występach ogłoszony został John 5. Muzyk właśnie zagrał pierwsze występy na żywo z Mötley Crüe - jak wypadł?

Pod koniec października zespół Mötley Crüe przekazał magazynowi "Variety" oświadczenie, w którym poinformował, iż swoją działalność w nim postanowił ograniczyć Mick Mars. Gitarzysta dołączył do składu na początku lat 80. i od tamtej pory był jednym z filarów hard rockowej formacji. Muzyk był o ponad dziesięć lat starszy od swoich kolegów, a do tego od dawna zmaga się z przewlekłą chorobą, zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa. Przypadłość ta powoduje, że Mars cierpi na przewlekły ból, który utrudnia mu granie i intensywne występowanie. W oświadczeniu podkreślono, że Mick nadal jest członkiem Mötley Crüe, zaprzestaje jednak koncertowania.

John 5 na pierwszych koncertach z Mötley Crüe!

Bardzo szybko stało się jasne, że na występach Marsa zastąpi John 5. Wybór gitarzysty, znanego ze współpracy m.in. z Marilynem Mansonemi Robem Zombie, spotkał się z entuzjastycznymi reakcjami fanów. Wszyscy byli ciekawi, jak muzycy sprawdzą się razem na scenie. Pierwszy koncert Mötley Crüe z Johnem 5 w składzie odbył się w piątek 10 lutego i według uczestników, gitarzysta poradził sobie świetnie! Nie tylko nie było po nim widać zdenerwowania, ale też miał on świetny kontakt z publicznością. Zauważono też, że muzyk świetnie oddawał klasyczne solówki Marsa, ale nadał im swój własny charakter. Już dzień później odbył się kolejny koncert, który także zbiera świetne opinie. Poniżej nagrania i zdjęcia!

Nadchodzące koncerty rockowe - te gwiazdy zagrają w Polsce w najbliższym czasie!