Midge Ure (Ultravox) na koncercie w Polsce w 2024 roku!

i

Autor: Pete Doherty/Retna/Photoshot/REPORTER Midge Ure (Ultravox) na koncercie w Polsce w 2024 roku!

Midge Ure (Ultravox) na koncercie w Polsce w 2024 roku!

2023-12-15 10:26

Zapraszamy na pierwsze w ponad 700-letniej historii Zamku w Szymbarku profesjonalne, pełnoformatowe wydarzenie kulturalne - koncert Midge’a Ure’a - gwiazdy nurtu new romantic i lidera Ultravox. Na tle monumentalnych ruin zamkowych w dniu 13 lipca 2024 r. koncert zainauguruje cykliczne wydarzenia kulturalne w ramach projektu „Castle Nights”.

Midge Ure – legendarny muzyk, geniusz synth-popu, były lider i wokalista zespołu Ultravox, a także współorganizator jednego z największych charytatywnych koncertów Live Aid. Obdarzony elektryzującym głosem Artysta podczas wieloletniej kariery nie tylko kształtował dzieje światowej muzyki w latach 80tych poprzez takie utwory jak „Vienna”, “Dancing With Tears In My Eyes” czy “The Voice”, ale osiągnął liczne sukcesy i uznanie jako solowy artysta. Jego ponadczasowa twórczość muzyczna, oparta na melodyjnych refrenach i przeszywającym, syntezatorowym brzmieniu zagości w niezwykłej scenerii XIV-wiecznej zabytkowej architektury w otoczeniu mazurskich lasów i Jeziora Szymbarskiego. Wg niezapomnianego Tomasza Beksińskiego muzyka Ultravox to „najbardziej romantyczna z romantycznych muzyk”. Oprócz występu gwiazdy wieczoru, przygotowujemy szereg dalszych dodatkowych, wyjątkowych atrakcji - obserwujcie nas i wyczekujcie kolejnych ogłoszeń – te już niebawem!

Ikoniczne rockowe teledyski. Te klipy przeszły do historii

Wyjątkowe miejsce

Zamek w Szymbarku to spektakularne, dobrze zachowane ruiny czternastowiecznego zamku we wsi Szymbark, koło Iławy (województwo warmińsko-mazurskie). Zamek został zbudowany przez kapitułę pomezańską, a następnie przekształcony w rezydencję rodową najznamienitszej rodziny Prus Wschodnich – von Finckenstein. Jest drugim po Malborku, największym zamkiem gotyckim w Polsce. Zamek przetrwał w nienaruszonym stanie II wojnę światową, jednakże został splądrowany i spalony przez Armię Czerwoną po wyzwoleniu Polski. Według różnych źródeł zamek jest jednym z miejsc, w którym ukryta jest słynna bursztynowa komnata.

Fundacja Zamek Szymbark sprawująca od 2019 r. pieczę nad procesem rewitalizacji zamku wraz z Mecenasem Kultury Fundacją Heritage Poland Group wspólnie z producentem wydarzenia Progresja Music Zone sp. z o.o. rozpoczynają koncertem Migde’a Ure’a cykl wydarzeń kulturalnych w ramach projektu „Castle Nights”.

Zapraszamy na koncert oraz do wirtualnej wędrówki po zamku w Szymbarku.

Midge Ure w Polsce w 2024 roku [DATA, MIASTO, BILETY]

  • 13 lipca 2024 (sobota)
  • Zamek w Szymbarku k. Iławy
  • Szymbark 20, 14-200 Iława

Bilety w cenie 200 zł dostępne w największych bileteriach: GoOut, eBilet, Eventim, Going. Empik oraz na stronie Progresji.

Więcej informacji TU.