Metalowy cover Taylor Swift i dużo gitarowego piekła! Pozdrowienia od podziemia

i

Autor: YouTube

Metalowy cover Taylor Swift i dużo gitarowego piekła! Pozdrowienia od podziemia

2023-08-04 15:26

Środek wakacji, zatem spodziewaliśmy się sezonu ogórkowego na polskim alternatywnym podwórku. Szczególnie, że trwa sezon festiwalowy i albo się gra, albo jeździ posłuchać koncertów. Tymczasem okazuje się, że byliśmy w błędzie, a do naszej redakcji wciąż przychodzą kolejne newsy o nowych piosenkach, płytach i teledyskach. I bardzo nas to cieszy!

Zaczynamy mocnym newsem, który widzieliście w tytule. Świat amerykańskiej brokatowo-różowej megagwiazdy popu oraz uniwersum brodatego i cuchnącego mieszanką benzyny z marihuaną polskiego stonera zetkną się na płycie formacji Taxi Caveman. Właśnie udostępniła ona listę utworów na nadchodzący drugi album, zatytułowany: „Ugh!” Zapowiedzieli, że wezmą na warsztat piosenkę „Don’t Blame Me” i nie ukrywamy, że bardzo nas ten pomysł zaciekawił. Tymczasem w ramach zachęty posłuchajcie ich pierwszego singla z nadchodzącego krążka.

Na drugą nóżkę petarda z Krakowa! Zespół, który docierał do finałów konkursów na takich festiwalach jak Pol’and’rock czy Cieszfanów. Prezentują nowoczesny metal core z nisko strojonymi gitarami, techniczną perkusją i elektroniką, którym towarzyszy pełen emocji głos. Jakbyśmy tego nie sprawdzili, moglibyśmy dać się nabrać, że to amerykański band. Sprawdźcie koniecznie ich najnowszy klip!

Także z Małopolski natomiast dostaliśmy solidną porcję hard rocka od formacji Emberstoke. Wypuścili w tym roku już dwa single, a w internecie znajdziecie między innymi teledysk do kawałka „Wishing Well”. Ich riffy czasem są wręcz metalowe, ale melodyjny wokal oddala ich od niszowej ekstremy. Zdecydowanie dobra propozycja do porannego rozruchu!

Mamy też nowość od grunge’owego składu Unfortunate Sons. Właśnie opublikowali singiel „Something Sane”, który przywodzi na myśl dokonania Alice in Chains. Podobno sierpień zapowiada się deszczowo i wietrznie, czyli skoro pogoda wprost z Seattle to i muzyka się idealnie nada.

Na koniec czas na kosmicznych kowboi. Bardzo ciekawy kawałek nadesłał do nas nagrywający w domowym studio duet ze Skoczowa. To amerykańskie rockowe klimaty z mocnym sosem barbecue, co zresztą sugeruje ilustracja okładkowa przedstawiająca autorów ciuchach nawiązujących do stylu południa USA. Czuć tu dobrą zabawę przy tworzeniu muzyki, a o to przecież chodzi!

Co dwa tygodnie będziemy starać się publikować newsy dotyczące alternatywy, muzyki niezależnej, podziemnej. Chcemy dać platformę tym, którzy nie mają szans na pokazanie się w telewizji czy radiu, których nie stać na drogą reklamę w mediach społecznościowych, a jednak tworzą muzykę z pasją i od serca.

 Cykl nazwaliśmy „Pozdrowienia od podziemia” ponieważ mamy nadzieję, że w redagowaniu tych newsów pomogą nam zespoły. Zapraszamy niezależne zespoły do nadsyłania wieści o tym co robią. Gracie koncert? Wydajecie coś nowego? Nagraliście teledysk? Napiszcie do nas na adres: [email protected].

System of a Down - 5 ciekawostek o debiutanckiej płycie zespołu | Jak dziś rockuje?