Metallica

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Tim Saccenti

muzyczne nowości

Metallica zapowiada drugi drop reedycji swoich płyt na kolorowych winylach

2024-03-07 15:20

Po pierwszej fazie reedycji obejmujących wydanie pięciu pierwszych płyt Metalliki na limitowanych kolorowych winylach, zespół zapowiada kolejną odsłonę wznowień. Pierwsze wydawnictwo ukaże się już w kwietniu!

Druga faza obejmuje „Garage Inc.”, „St. Anger”, „Death Magnetic” i „Hardwired… To Self-Destruct”. Od kwietnia do lipca co miesiąc na rynku będzie się pojawiało kolejne wydawnictwo.

„Garage Inc.”

Kompilacyjny album z coverami ukaże się 5 kwietnia 2024 r. i zostanie wydany na trzech 140g płytach w limitowanym kolorze „Fade To Blue”.

„St. Anger”

Album zawierający tytułowy singiel, który przyniósł grupie siódmą statuetkę Grammy trafi na rynek 3 maja 2024 r. i będzie wydany na dwóch płytach w limitowanym kolorze „Some Kind of Orange”.

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

„Death Magnetic”

Album roku 2008 wg redakcji „Kerrang” i „Metal Hammera”, który przyniósł grupie także Grammy, ukaże się 7 czerwca na dwóch 140g płytach w limitowanym kolorze „Magnetic Silver”.

„Hardwired… To Self-Destruct”

Najlepsza metalowa płyta 2016 r. wg „Rolling Stone’a” zostanie wydana 5 lipca na dwóch 140g płytach w limitowanym kolorze „Flame Orange”.

Do każdego wydawnictwa zostanie dołączona karta, umożliwiająca pobranie materiału w wersji elektronicznej.

Dyskografię Metalliki zamyka ubiegłoroczny album „72 Seasons”, który zdominował światowe listy sprzedaży, będąc numerem 1 w 19 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii.

W maju Metallica wraca do Europy na kolejne koncerty trasy „M72”. 5 i 7 lipca zespół wystąpi na PGE Narodowym w Warszawie. Pełna rozpiska koncertów znajduje się na oficjalnej stronie grupy.

Sprawdź się w quizie o Metallice!

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?