Metallica z NOWYM singlem Screaming Suicide  Każdy z nas może znaleźć się w mrocznym miejscu

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Tim Saccenti Nowy numer Metalliki!

Metallica z NOWYM singlem "Screaming Suicide" "Każdy z nas może znaleźć się w mrocznym miejscu"

2023-01-20 9:22

Dokładnie w piątek 20 stycznia o godzinie 10:00 do sprzedaży trafiły jednodniowe bilety na nadchodzące koncerty Metalliki. To jednak nie wszystko! Zespół przygotował dla fanów prawdziwą niespodziankę i bez wcześniejszych zapowiedzi opublikował zupełnie nowy singiel z krążka "72 Seasons"! Numer "Screaming Suicide" porusza bardzo ważny i trudny temat.

2023 rok z pewnością będzie należał do Metalliki! Legenda metalu powróciła niespodziewanie pod koniec listopada ubiegłego roku, wydając bez wcześniejszych zapowiedzi zupełnie nowy numer, który zapowiedział równocześnie pierwszy od siedmiu lat album grupy, czyli 72 Seasons. To jednak nie koniec! Chwilę po wydaniu płyty grupa wyruszy w monumentalną trasę koncertową "M72 Worl Tour", w ramach której w każdym kraju, do którego zawita, grać będzie dwa koncerty, na które złożą się dwie zupełnie odmienne setlisty. Podwójne bilety trafiły do sprzedaży już w ubiegłym roku, w piątek 20 stycznia zaś fani, którzy chcą wziąć udział jedynie w jednym pokazie, dostali możliwość zakupu wejściówek na jeden, wybrany dzień. Być może właśnie z tej okazji formacja przygotowała dla swoich wielbicieli coś specjalnego!

Metallica z NOWYM singiel z płyty "72 Seasons"!

W piątek 20 stycznia, bez żadnych wcześniejszych zapowiedzi, zespół wydał kolejny, drugi już singiel z nadchodzącego wydawnictwa! Tym razem Metallica postawiła na numer, zatytułowany Screaming Suicide! Utwór liczy sobie pięć minut i 30 sekund i charakteryzuje go przede wszystkim genialny riff, który ma szansę zyskać miano kultowego. Warto też wsłuchać się w warstwę tekstową, gdyż Screaming Suicide porusza niezwykle ważny temat - myśli samobójczych i mrocznych chwil, jakie w życiu może przeżywać każdy z nas.

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Intencją tego utworu, jest chęć zwrócenia uwagi na mrok, który w środku może odczuwać każdy z nas. To śmieszne myśleć, że powinniśmy zaprzeczać, że mamy takie myśli. Myślę, że w pewnym momencie większość ludzi doświadczyła czegoś takiego. Aby stawić temu czoła, mówimy o niewypowiedzianym. To ludzkie doświadczenie, powinniśmy mówić o tym głośno. Nie jesteś sam - brzmi treść oświadczenia zespołu, towarzyszącego wydaniu "Screaming Suicide".

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?