Metallica to najgłośniejszy zespół na świecie? Skargi na hałas po koncercie formacji

i

Autor: Graham Finney / Cover Images/Cover Images/East News Skargi na hałas po występie Metalliki

Metallica to najgłośniejszy zespół na świecie? Skargi na hałas po koncercie formacji

2023-06-12 12:59

Metallica z powodzeniem koncertuje w ramach trasy "M72 World Tour". Seria występów obieła swoim zasięgiem także słynny Download Festival. Okazuje się, że po pokazie, który miał miejsce w czwartek 8 czerwca, pojawiły się skargi na... nadmierny hałas! Koncert legendy thrash metalu miał być słyszalny w sąsiednich miejscowościach!

Rok 2023 z pewnością w dużym stopniu należy do Panów z Metalliki. Formacja powróciła po sześciu latach muzycznej ciszy pod koniec listopada 2022 roku z singlem Lux Æterna. Numer zapowiedział nie tylko nowy album legendy, ale też wyjątkową, monumentalną trasę koncertową. Krążek 72 Seasons ukazał się w połowie kwietnia, a chwilę później wystartowała "M72 World Tour", w ramach której zespół gra w każdym mieście, do którego przyjeżdża, aż dwa występy. Seria występów zawita także do naszego kraju - nowe kompozycje i największe hity polscy fani Metalliki usłyszą już 5 i 7 lipca 2024 roku na PGE Narodowym. 

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Metallica za głośna na Download Festival?

W ramach trasy formacja zagrała, aż dwa pokazy, na słynnym Download Festival. Pierwszy występ miał miejsce w czwartek 8 czerwca i to własnie po nim pojawiły się nietypowe skargi. Okazuje się, że koncert miał być słyszalny z odległości 15 mil (nieco ponad 24 km) w sąsiednich miejscowościach, m.in. Sinfin, Littleover, Mickleover, Alvaston, Long Eaton, Breadsall, Chaddesden, Spondon, Mackworth i Derby. Winę za to z pewnością ponosi usprawniony system dźwiękowy zespołu, na który złożyło się aż... 288 głośników! Miało to wytworzyć efekt dosłownego "zanurzania się" w muzykę legendy thrash metalu.

Zgłoszenia hałasu na policję

Nie wszyscy jednak mieli ochotę na te zanurzenie się, w związku z czym policja ze wspomnianych wyżej miejscowości odebrała bardzo dużą liczbę skarg na nadmierny hałas. Służby rozkładają jednak ręce i ogłaszają, że nie mają jak pomóc w tego typu sytuacjach, odsyłają jedynie do strony internetowej, na której znaleźć można praktyczne porady na to, jak poradzić sobie z nadmiernym hałasem.