Metallica ostrzega fanów przed oszustami. Chodzi o fałszywe livestreamy i sprzedaż kryptowalut

i

Autor: mpi04/Associated Press/East News Metallica z ważną informacją dla fanów

Metallica ostrzega fanów przed oszustami. Chodzi o fałszywe livestreamy i sprzedaż kryptowalut

2022-12-07 12:00

Metallica zwróciła się do swoich fanów z bardzo ważną informacją. Muzycy ostrzegli słuchaczy przed działaniami oszustów. Ci organizowali w ubiegłym tygodniu fałszywe livestreamy w serwisie YouTube i naciągali ich odbiorców na zakup kryptowalut. W ten sposób kilkoro fanów zostało oszukanych i straciło znaczną sumę pieniędzy.

Fani zespołu Metallica z niecierpliwością czekają na premierę albumu 72 Seasons. Najnowsze wydawnictwo zespołu ukaże się już 14 kwietnia 2023 roku i będzie równocześnie jego pierwszą płytą od siedmiu lat! Niestety, w sieci rozpoczęli działalność oszuści, którzy postanowiły żerować na ciekawości wielbicieli grupy. W ubiegłym tygodniu, szczególnie pod koniec tygodnia, między 1 a 2 grudnia, w serwisie YouTube można było znaleźć "livestreamy" sugerujące swoim tytułem, że właśnie odbywa się odsłuch wyczekiwanego krążka Metalliki. Pojawiły się one na profilach bardzo zbliżonych do tego, prowadzonego przez zespół. Choć w komentarzach od razu pojawiły się wyjaśnienia wskazujące, że mamy do czynienia z działalnością trolli internetowych, a w rzeczywistości wciąż odtwarzany jest wywiad, jakiego grupa udzieliła przy okazji premiery S&M2 dla stacji radiowej Sirius XM, to wiele osób dało się nabrać. Niestety, sytuacja ta zaszła za daleko.

Metallica ostrzega fanów przed oszustami

Kilka z tych transmisji zachęcało odbiorców do wchodzenia na strony internetowe, na których oferowany był zakup... kryptowalut, powiązanych z zespołem. Kilkoro fanów niestety dało się na to nabrać i straciło znaczne sumy pieniędzy - jeden z mężczyzn został oszukany na 25 tysięcy USD w bitcoinach. W związku z całą sytuacją, zespół postanowił wystosować oficjalne oświadczenie. James, Lars, Kirk i Robert zwrócili się do fanów z prośbą o szczególną uwagę, wyraźnie dając im do zrozumienia, że mają do czynienia z plagą oszustów. Muzycy podziękowali czujnym odbiorcom, którzy zwrócili uwagę na podejrzane aktywności i zgłaszali je do administratorów serwisu, zaznaczyli, by bardzo dokładnie sprawdzać, czy dane treści pochodzą ze zweryfikowanych kanałów zespołu, bądź takich, które oni sami polecają. 

Nadchodzące koncerty rockowe - te gwiazdy zagrają w Polsce w najbliższym czasie!