Metallica zapowiada nowy singiel? Zespół robi to w nietypowy sposób!

i

Autor: TORBEN CHRISTENSEN/AFP/East News Nowy singiel Metalliki zbliża się wielkimi krokami?

Metallica oficjalnie zapowiedziała trzeci singiel z "72 Seasons"! Kiedy premiera?

2023-02-28 20:28

Już w kwietniu ukaże się najnowszy album Metalliki. Do tej pory poznaliśmy dwa jego przedsmaki - utwory "Lux Æterna" i "Screaming Suicide". Wiadomo już, że jeszcze przed premierą będziemy mogli usłyszeć kolejny, trzeci już singiel. Grupa postanowiła zapowiedzieć go w dość nietypowy, jak na siebie, sposób!

Uważni fani Metalliki od razu zwrócili uwagę na aktywność grupy na TikToku, W sobotę 25 lutego w medium tym, na oficjalnym profilu zespołu, pojawiło się nagranie, przedstawiające Larsa Ulricha, grającego na perkusji. Kolejnego dnia pojawił się "wideo-duet", występujących wspólnie Larsa i Roberta Trujillo, a w poniedziałek 27 lutego do muzyków dołączył James Hetfield. Dzień później skład ten uzupełnił Kirk Hammett ze swoją partią. Muzycy w opublikowanych dotąd filmikach, grają fragment niewydanego dotąd utworu, i wiadomo już, że nadchodzi nowy, trzeci już singiel z najnowszego albumu Metalliki! Użytkownicy TikToka zwracają też uwagę na to, że sposób tworzenia tego formatu może być odniesieniem do tego, jak początkowo nagrywano 72 Seasons, a więc zdalnie, w trakcie światowej pandemii.

Trzeci singiel z nowej płyty Metalliki - tytuł i premiera

Najnowszy, trzeci już singiel z 72 Seasons ukaże się już jutro, tj. w środę 1 marca. Tym razem wybór padł na numer, zatytułowany If Darkness Had A Son. Panowie podzielili się z fanami już fragmentem, trwającym minutę i dwadzieścia sekund!

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Nowy album i trasa Metalliki

Najnowszy album legendy thrash metalu, 72 Seasons, ukaże się już 14 kwietnia. Płyta została wyprodukowana przez Jamesa Hetfielda, Larsa Ulricha i Grega Fidelmana i będzie pierwszą w dyskografii grupy od czasów Hardwired... to Self-Destruct, czyli od siedmiu lat! Na wydawnictwo złoży się w sumie dwanaście utworów, w tym znane już Lux Æterna Screaming Suicide. Krążek będzie promowany na monumentalnej trasie koncertowej - w ramach "M72 World Tour" grupa zawita do każdego kraju z listy na dwa wyjątkowe występy, na każdym z nich zaprezentuje zupełnie różne setlisty. Polscy fani Metalliki będą mogli wziąć udział w pokazach w dniach 5 i 7 lipca 2024 roku na warszawskim Stadionie Narodowym! 

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę lat 80.? Van Halen, Guns N' Roses, Metallica i inni

Pytanie 1 z 10
Który polski artysta stworzył okładkę albumu "British Steel" Judas Priest?