Metallica nadal podgrzewa temat reedycji 'Czarnego albumu'. Do sieci trafił fragment koncertu z 1991 roku

i

Autor: screen: https://youtu.be/REVvbK8xgd0

Metallica nadal podgrzewa temat reedycji 'Czarnego albumu'. Do sieci trafił fragment koncertu z 1991 roku

2021-07-02 9:11

Metallica świętuje 30-lecie kultowego czarnego albumu specjalną reedycją oraz albumem 'The Metallica Blacklist', na którym znajdą się aż 53 covery utworów z 'Black Albumu' w zaskakujących wydaniach. Do sieci trafił także singiel 'Enter Sandman', który zawiera zremasterowaną wersję numeru oraz wyjątkowe demo! Co jakiś czas pojawiają się też covery nagrane z okazji 30-lecia, a teraz w sieci możemy zobaczyć fragment koncertu z Kopenhagi.

Premiera 'The Black Album' w zremasterowanej wersji oraz 'The Metallica Blacklist' zaplanowana jest na 10 września (fizyczne i cyfrowe wydanie 'The Black Album' oraz cyfrowe wydanie 'The Metallica Blacklist'). Fizyczna wersja 'Blacklist' trafi do sprzedaży 1 października. Remaster czarnego albumu promują natomiast 'Enter Sandman (Remastered)', 'Enter Sandman (Live at Tushin Airfield)' oraz 'Enter Sandman (July 12th, 1990 Demo)'! To jednak nie koniec niespodzianek, bo zespół podzielił się fragmentem DVD, które zostanie dołączone do specjalnego boxa. Nagranie ukazuje fragment występu z 1991 roku.

Co tam w środku gra - Motörhead - No Sleep 'Till Hammersmith

Metallica wspomina koncert z 1991 roku, gdy promowano 'Black Album'

Metallica zagrała 10 sierpnia 1991 roku w Kopenhadze i był to jeden z pierwszych występów, które promowały kultowy 'Czarny Album'. W sieci udostępniono fragment numeru 'Sad But True', który wykonano na żywo. Jeżeli lubicie tamten czas zespołu, to koniecznie zobaczcie nagranie poniżej:

Warto dodać, że specjalny box będzie zawierał wiele dodatków, w tym winylowe single związane z 'Czarnym Albumem', które obecnie są ciężko dostępne.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu